Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriFundstrat'a göre halving öncesi BTC fiyatı 180 bin doları görecek

Fundstrat’a göre halving öncesi BTC fiyatı 180 bin doları görecek

Fundstrat'a göre halving öncesi BTC fiyatı 180 bin doları görecek

Finansal danışmanlık hizmetleri sunan Fundstrat şirketi, yaptığı piyasa değerlendirmesinde, Bitcoin ETF’ine dikkat çekti.

Bir Bitcoin ETF’inin kabul edilmesinin Bitcoin’e olan talebi önemli ölçüde artırabileceğini belirten şirket, fiyatın 2024 yılındaki “halving” (yarılanma) öncesi 180 bin dolar seviyesine yükselebileceğini belirtti.

Fundstrat’a göre, 2024 Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen ödül yarılanması öncesinde, Bitcoin fiyatı mevcut seviyesine kıyasla yaklaşık yüzde 530 oranında bir artış gösterebilir.

Araştırma ve danışmanlık şirketine göre, günlük Bitcoin talebi yaklaşık 25 milyon dolar civarında ve bu miktar madencilik ödüllerine neredeyse eşit. Ancak eğer bir Bitcoin ETF’i kabul edilirse, bu talep rakamlarının yukarı yönlü olarak değişebileceği belirtildi.

Günlük talebi 125 milyon dolara çıkarabilir

btc fiyati

Fundstrat, kabul edilecek bir Bitcoin ETF’inin günlük talebi 25 milyon dolardan 100 milyon dolara kadar artırabileceğini ifade etti.

2024’teki ödül yarılanmasıyla birlikte, günlük madencilik ödüllerinin 12 milyon dolar seviyesine düşeceği ve alıcılar ile satıcılar arasındaki dengeyi yeniden sağlamak için Bitcoin fiyatının önemli ölçüde artması gerekeceği de vurgulandı.

“Bitcoin ETF kabulü, günlük 25 milyon dolar olan talebi 125 milyon dolara çıkarabilir. Günlük arzın günlük talep ile yeniden eşleşebilmesi için fiyatın artması gerekir. Bu anlamda yaptığımız denge analizine göre 2024 Nisan halving’inden önce bu rakam 140 bin ila 180 bin dolara çıkabilir.”

(Visited 43 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  VanEck Bitcoin ETF başvurusunda güncelleme yaptı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz