Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriHalving anlatısının aksine, Bitcoin rallisi 2023 başında geliyor

Halving anlatısının aksine, Bitcoin rallisi 2023 başında geliyor

Halving anlatısının aksine Bitcoin rallisi 2023 başında geliyor

Ünlü bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) gelecek sene, piyasa döngüleriyle ilgili geleneksel teorilere meydan okuyacağını iddia ediyor.

Twitter’da TechDev olarak bilinen kripto analisti, 402 bin takipçisine, “BTC’nin fiyat döngülerinin halvingler tarafından yönlendirildiği” şeklindeki geleneksel inanışın tersine hareket edeceğini söyledi.

Halving döngüleri, birçok analistin fiyat üzerinde baskı oluşmasında rol oynadığına inandığı, BTC madencilerinin blok ödüllerinin yarıya indirildiği dört yıllık aralıklardır.

Bitcoin 2023 başlarında yükselişe başlıyor

Kripto analisti, Bitcoin’in 2024 yılının ortalarında gerçekleşmesi beklenen bir sonraki Halving’i büyük ölçüde görmezden geldiğine ve bunun yerine gelecek senenin başlarında yükselişe geçeceğine inanıyor.

F8353D3D B730 4A60 B507 DE455F62176A
TechDev/Twitter

Kripto analisti önümüzdeki sene BTC’deki bir sıçramanın, küresel bir likidite döngüsü dediği “Çin’in on yıllık tahvillerine karşı doların zayıflamasıyla” aynı zamana denk geleceğini tahmin ediyor.

2023, halving teorisine meydan okuyacak.

TechDev bunun yanısıra, BTC’nin zirvesini Kasım’da değil, Nisan 2021’de gördüğünü öne sürerek, ayı piyasasının birçoklarının sandığından daha derin devam ettiğini ve bu nedenle tersine dönüşün daha yakın olduğunu öne sürdü.

6EE318CF 4ED5 494A 8057 F1289C125093
TechDev/Twitter

Analist açıklamasında, Litecoin’i (LTC), Bitcoin’de görülen anormal, biraz “daha yüksek yüksek” yerine, Kasım ayında “daha düşük bir yüksek” yapan bir coin örneği olarak kullandı.

BTC bence Nisan 2021’de zirveye ulaştı. LTC’nin yapısı (turuncu) çoğu kişi için daha kolay sindirilir. Parabolik üst ve dağıtıcı, Kasım 2021’i “daha düşük bir yüksek” yapıyor. 


Çoğu kiŞi hala düzeltici dalgaların yeni zirveler yapabileceğini anlamış görünmüyor. Eskiden çoğunluğun bir parçasıydı.

(Visited 358 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Binance Avustralya kullanıcıları 9.000 AUD indirimle Bitcoin satıyor! İşte nedeni…

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel