Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriHakkında iflas söylentileri çıkan kripto borsasından devasa fon çıkışı

Hakkında iflas söylentileri çıkan kripto borsasından devasa fon çıkışı

Hakkında iflas söylentileri çıkan kripto borsasından devasa fon çıkışı

Huobi kripto borsası, son zamanlardaki iflas söylentileri ve Çin soruşturmalarıyla önemli miktarda fon çıkışı ve kilitli toplam değerinde (TVL) düşüşe tanık oldu.

DefiLlama verilerine göre, 5 ve 6 Ağustos arasında ünlü kripto borsası, toplam 64 milyon dolarlık çıkış yaşarken, TVL’si de 6 Temmuz’daki 3,09 milyar dolar rakamından 2,5 milyar dolara kadar düştü. 

Düşüş, borsa yönetiminin kumar platformlarına karıştığı iddiasıyla Çin’de tutuklandığını iddia eden bazı haberlerin ardından geldi. 

Huobi’den bir yetkili bu iddiaları reddederken, kripto araştırmacısı Adam Cochran, güvenilir bir kaynağın iddiaları doğruladığını öne sürdü.

Cochran, Huobi yöneticisinin bir tweet’ine yanıt olarak, “Kaynak, soruşturma hakkında ilk elden bilgiye sahip olan ve uzun yıllardır Tron’da bulunan üst düzey bir yönetici olduğu şeklinde doğrulandı.” dedi. 

Size bilgi verilmiş olsun veya olmasın, meslektaşlarınız şu anda adli soruşturma altında.

Öte yandan son haftalarda en az bir üst düzey yöneticinin kripto borsasından ayrıldığı da bildirilirken, bunun soruşturmalarla bağlantılı olup olmadığı belirsizliğini koruyor.

Dev kripto borsasının buna ek olarak ödeme gücü sıkıntıları olduğuna ilişkin iddialar da bulunuyor. 

Cochran, Tether varlıklarındaki tutarsızlıklara işaret ederek borsanın iflas etmiş olabileceğini iddia etti. 

Zira araştırmacı, Huobi’nin 5 Ağustos’ta USDT ve USDC olarak 90 milyon dolardan az varlığa sahip olduğunu ortaya koyan DefiLlama’nın zincir üstü verilerine atıfta bulundu.

Buna karşılık, Huobi’nin en son “Merkle Tree Audit” raporu, kullanıcılarının elinde 630 milyon dolarlık USDT’ye ve 631 milyon dolarlık cüzdan bakiyesine sahip olduğunu iddia ediyordu.

Cochran ise, Huobi’nin iflas etmiş olduğunu öne sürüyor.

6 Ağustos tarihli DefiLlama verileri, Huobi cüzdanlarının stabilcoinlerden USDT ve USDC toplamında sadece 72 milyon dolar tuttuğunu gösteriyor.

Huobi, bu iddiaları ve zincir üstü veriler ile denetim raporu arasındaki tutarsızlıklar konusunda bir açıklama yapmadı.

Söz konusu söylentiler, borsanın diğer ülkelerde de bazı zorluklarla karşılaştığı bir zamanda geldi. 

Mayıs ayında, Malezya menkul kıymetler düzenleyicisi, Huobi’nin ülkedeki operasyonlarının kapatılmasına neden olmuştu.

Nisan ayında ise, ünlü girişimci Justin Sun’ın Huobi Global’deki hissesini satmak için görüşmeler yaptığına dair söylentiler de yayılmıştı. Sun ise söylentileri yalanlamıştı.

(Visited 34 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz