Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinZincir-içi Bitcoin analiz verileri BTC fiyatında yükselişi gösteriyor

Zincir-içi Bitcoin analiz verileri BTC fiyatında yükselişi gösteriyor

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin analiz, BTC, Bitcoin, Grayscale, GBTC

Bir zincir-içi Bitcoin analiz verisi olan Grayscale Bitcoin Fonu (GBTC) spot fiyat üzerindeki primi, Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesine yükselirken Bitcoin’de (BTC) boğa hissi uyandırıyor.

Analitik sağlayıcısı Bybt’den elde edilen veriler, Salı günü Grayscale priminin -%5.88 olduğunu gösteriyor. 25 Mayıs’ta bu oran sıfıra yakındı.

Sıfıra yakın oran, Bitcoin’in hafta sonunda azalma belirtileri gösteren büyük bir fiyat düşüşüne başlamasından bir hafta sonra meydana geldi.

GBTC, Bitcoin’in %55 oranındaki fiyat düşüşünden bu yana yoğun spekülasyonların merkezinde yer aldı ve GBTC hisselerinin satış baskısına sebep olacağı iddia ediliyor.

GBTC sahiplerine uygulanan kısıtlamalar göz önüne alındığında, bu tarz bir iddia varsayımsal olarak yanlıştır.

Bununla birlikte, satın alma konusuna ilgi özellikle bu ay yeniden ortaya çıktı ve göze çarpan isimler kendi dilimlerine katkıda bulundu ve Bitcoin risklerini artırdı.

GBTC’nin BTC varlıklarının net varlık değerine (NAV) göre ticaret fiyatı olan Grayscale primi, negatif bölgede uzun bir süre kaldıktan sonra sıfıra doğru bir eğilim göstererek adım adım arttı.

- Sponsorlu Reklam-

Kilit açmaların büyük ölçüde tamamlanmasıyla, Bitcoin fiyat baskısını çevreleyen teori neredeyse tamamen ortadan kalktı.

Yatırımcı ve analist Nick Hellmann, son değişiklikler hakkında GBTC primi 5 gün içinde -%15’den -%5’e kadar yükseldi dedi.

“BTC bu seviyeleri koruyabilir ve Grayscale primlerinin pozitife dönmesini sağlayabilirse Bitcoin ateşine yakıt taşıyabilir.”

Bitcoin analiz, BTC, Bitcoin, Grayscale, GBTC
Kaynak: Bybt

Bitcoin analiz verileri Bitcoin ETF varlıkları için olumlu

GBTC ile ilgili karışık algılara rağmen, herhangi bir zaman diliminde kesinlikle ayı hissiyatına sahip olmayan kişi Grayscale CEO’su Michael Sonneshein’dir.

Şirketin en son yıl ortası hissedar mektubunda Sonneshein, GBTC’yi altcoin odaklı eşdeğerleriyle birlikte borsada işlem gören fonlara (ETF) dönüştürme niyetiyle ilgili önceki açıklamalarını yineledi.

Mektupta şu sözlere yer verildi:

“Grayscale Bitcoin Fonu (GBTC), Grayscale Ethereum Fonu (ETHE) ve diğer yatırım ürünlerimizi ETF’lere dönüştürmeye tamamen kararlıyız.”

ABD henüz tek bir Bitcoin ETF’sini onaylamamışken, komşu ülke Kanada, Purpose Bitcoin ETF’ye yeşil ışık yaktı.

Bitcoin analiz, BTC, Bitcoin, Grayscale, GBTC
Kaynak: Bybt

Salı günü, Purpose’un yönetimi altındaki varlıkları 900 milyon Kanada dolarından 1.1 milyar Kanada dolarına sıçrayarak 13 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

İlginizi çekebilir: Altcoin fiyatları hangi yolu izliyor? 6 farklı altcoin artık patlamaya hazır…

(Visited 91 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,949.00 1.49%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,906.67 0.41%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 470.07 2.14%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.73%
 • solanaSolana (SOL) $ 167.26 4.46%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.46 2.61%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237420 0.72%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.89 1.99%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.98 1.41%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.60 1.75%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.28 1.77%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.45 0.08%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 623.18 1.33%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 1.51%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003705 0.5%