Salı, Ekim 19, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinZilliqa Projesine Gösterilen İlgi Git Gide Büyüyor

Zilliqa Projesine Gösterilen İlgi Git Gide Büyüyor

- Sponsorlu Reklam-

Zilliqa, ZIL, Zilswap, Poly Network

Zilliqa, ölçekleme çözümü olarak bölümlemenin (sharding) gücünü başarıyla kullanan ilk projelerden biri olarak öne çıkıyor. Diğer projeler (Ethereum dahil) bölümleme yapmayı planlarken, Zilliqa bunun işe yarayabileceğini ilk gösterenler arasındaydı.

Zilliqa’nın Merkeziyetsiz Borsası: Zilswap

Zilliqa ekosistemindeki bazı özellikler, 2021’de ZIL’ın fiyat yükselişine sebep oluyor. Bunların arasında Zilliqa’nın merkeziyetsiz borsası (DEX) olan Zilswap’ın aralıksız gelişimi var.

Zilswap, Zilliqa blokzincir kullanıcılarının dijital varlıklarla işlem yapmasını sağlayarak Zilliqa’nın merkeziyetsiz finansa (DeFi) doğru yöneliminin tam merkezinde yer alıyor. Zilswap, likidite protokolü Uniswap’ı da geliştiren Switcheo gelişticileri tarafından oluşturulmuş otomatik bir piyasa yapıcıdır (AMM). Kullanıcılar, Zilliqa blokzincirindeki cüzdanlarından doğrudan ZIL ve ZRC tokenlerini takas edebilirler veya bir likidite havuzunda piyasa yapıcı olarak tutulan tokenlere ekleyebilirler.

İlginizi çekebilir: Ünlü Analist, %1000 Artma Potansiyeli Olan 4 Altkoini Açıkladı!

Çoklu Ağ Ekosistemi

Zilliqa, ZIL, Zilswap, Poly Network

Bir diğer önemli katılımcı da Poly Network’tür. Zilliqa ekibi Poly Network’e bağlanmak için çalışıyor ve Zilliqa Chain’in Bitcoin, Ethereum, NEO ve Binance’in bağlı olduğu diğer tüm zincirlerden geçmesini sağlıyor. Zilliqa’ya ait olan ZRC-2 varlıklarını ERC20/ BEP20/ NEP5 ile bağlamak için ZilSwap’ta bulunan bu özellikten yararlanılır.

Şubat ayında Zilliqa ve XCADEMY, içerik oluşturucularının içeriklerden para kazanmalarını ve tokenleştirme yoluyla kullanıcı katılımını teşvik etmelerini sağlayan bir blokzincir ekonomisi elde etmek için işbirliği yaptı. XCADEMY, içerik geliştiricilerinin Zilliqa blokzinciri üzerinde asli tokenlerini başlatmasına izin vererek bir token ekonomisi oluşturmak için Zilliqa’yı kullanıyor. İşbirliği, influencer’ların takipçileri ödüllendirmesine ve takipçileri doğrudan YouTube’daki etkinliklerde etkileşimde bulunmaya teşvik ediyor ve bu konuda katkıda bulunuyor.

- Sponsorlu Reklam-

İlginizi çekebilir: eBay NFT Çılgınlığına Adım Atıyor

Zilliqa Ağındaki Son Gelişmeler

Sıcak bir gelişme olarak dün, şirket tarafından Zilliqa Capital Pte. Ltd’nin resmi lansmanı duyuruldu. Capital, Zilliqa asli tokeni “ZIL” üzerine stratejik bir varlık olarak yatırım yapacak. Ayrıca, Zilliqa Capital seçici olarak Zilliqa ve Zilliqa dışındaki diğer ilgili şirketlere de yatırım yapmayı planlıyor.

Zilliqa Capital’in amacı kalıcı bir sermaye olarak hizmet etmek. Bu çevre dostu yatırım işletmesi, yatırımlar, varlık yönetimi, sigorta, borç verme, transferler, havaleler, ve kritik web 3.0 altyapıları başta olmak üzere merkeziyetsiz çözümlere ve finans teknolojilerine yatırım yapacak.

Haziran ayında planlanan Zilliqa Pillar Protokolü gibi daha fazla değişiklik yürürlüğe girdikçe ağ, yatırımcılar tarafından daha fazla ilgi görmeye başlayacak. İşbirliğine dayalı bir altyapının kurulması, bu sektörün büyümesi için hayati bir önem taşıyor ve Poly Network Bridge’nin benzerleri ile Zilliqa arasında yapılan işbirlikleri bu taraftaki ilerlemeyi gösteriyor.

İlginizi çekebilir: Aya Yolculuk Sloganıyla Ünlenen SafeMoon %700’den Fazla Artış Gösterdi!

(Visited 252 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 2 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,303.00 1.64%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,814.49 1.45%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 485.22 0.93%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.12 0.16%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.00 0.99%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 40.97 0.59%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.244395 5.12%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.14 1.08%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.59 0.88%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.86 0.94%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.20 3.46%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.76 0.7%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 611.33 0.91%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.47 1.71%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003598 0.28%