Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinLider varlıkları resmen tehdit etti: Yeni trend bu altcoine kaydı!

Lider varlıkları resmen tehdit etti: Yeni trend bu altcoine kaydı!

- Sponsorlu Reklam-

altcoinYüksek performanslı blok zinciri olan popüler altcoin Solana (SOL), kripto para yatırımcıları arasında daha çok tercih edilmeye başladı. Bu tercihlerin artması ise daha yerleşik ve popüler kripto varlık yatırım ürünlerini tehdit etti.

Dijital varlık yönetimi firması CoinShares’e göre, piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para birimi, 13 Eylül’de sona eren haftada Bitcoin ve Ethereum’dan daha fazla giriş gördü. Öte yandan CoinGecko verilerine göre yedinci sırada yer alan Solana, şu anda 161.78 dolarnda işlem görmeye devam ediyor.

İlginizi çekebilir: Star Atlas nedir? Solana ağındaki NFT projesi ile ilgili tüm detaylar

Solana (SOL) trende meydan okuyor

Kripto para piyasasının büyük ölçüde düşüş gösterdiği dönemde Solana, trendlere meydan okudu. Bitcoin’in 0.2 milyon dolar ve Ethereum’un 6.3 milyon dolarlık girişine kıyasla 50 milyon dolara yakın giriş kaydetti. Bu sırada fiyatta da yükselerek trendlere meydan okudu.

“Geçen haftaki düşüşler sırasında Solana’nın fiyatı, haftalık yüzde 24 artışla en iyi 10 dijital varlığı yüzde34 geride bırakarak sağlam bir performans sergiledi. Bu, diğer tüm dijital varlıkları gölgede bırakarak girişlerle yansıdı ve toplamda neredeyse 50 milyon dolar giriş kaydedildi. Fiyat artışı ve girişlerin bir kombinasyonu şimdi Solana’nın yönetim altındaki varlıklarını (AuM) tüm yatırım ürünlerinin en büyük 5.’si olan 97 milyon dolara getiriyor.

Bitcoin, 0,2 milyon dolar değerinde bir girişle hafta boyunca sabit kalırken, Ethereum toplam 6,3 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar gördü.

Birçok altcoin BTC’den daha yüksek giriş kaydetti

CoinShares ayrıca yedi günlük dönemde kripto para yatırımcılarının çeşitlenmeye devam ettiğini de gözler önüne serdi. Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve XRP gibi altcoinler sonuç olarak Bitcoin’den daha yüksek girişler kaydetti.

“Cardano 3.5 milyon dolar, XRP 3.1 milyon dolar ve Polkadot’a 1.7 milyon dolarlık girişler kaydedildi. Yatırımcılar arasında çeşitlendirme eğilimi bozulmadan devam ediyor.”

- Sponsorlu Reklam-

CoinShares’e göre Solana, yılın başından bu yana etkileyici bir giriş seviyesi kaydetti. Çok varlıklı kripto yatırım ürünleri hariç, Solana artık bugün üçüncü en yüksek giriş seviyesine sahip oldu.

2021’de şimdiye kadar Solana, Ethereum’un 985 milyon dolar ve Bitcoin’in 4.24 milyar dolarlık girişine kıyasla 74 milyon dolarlık giriş kaydederek liderleri gölgede bıraktı. Polkadot, Cardano ve XRP; sırasıyla 70 milyon dolar, 65 milyon dolar ve 51 milyon dolarlık yıllık girişlerle altcoin Solana’nın arkasında yer aldı.

İlginizi çekebilir: Fidelity Bitcoin ETF’si için bastırırken, Coinbase SEC Başkanının hedefinde

(Visited 412 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakDailyhodl
hayrunisabayar
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 59 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,379.00 4.34%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,173.07 4.37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 486.89 7.06%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 2.56%
solana
Solana (SOL) $ 197.67 4.48%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 3.35%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.67 2.85%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.321002 31.52%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000072 9.90%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.46 6.23%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.47 2.01%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.29 2.86%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.17 1.59%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.38 2.98%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.87 2.06%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.96 7.34%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 126.83 2.86%