Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaAltcoinXRP Davasında Yargıçtan SEC'e Bir Darbe Daha

XRP Davasında Yargıçtan SEC’e Bir Darbe Daha

- Sponsorlu Reklam-

XRP Davasında Yargıçtan SEC'e Bir Darbe Daha

Yargıç Sarah Netburn, SEC’in Brad Garlinghouse ve Christopher Larsen’in kişisel mali kayıtlarının ifşa edilmesi talebi ile XRP davası arasında herhangi bir alakanın bulunmadığına inanıyor. Bu durum, blokzincir araştırmacısı ve XRP topluluğu üyesi Leonidas Hadjiloizou tarafından Twitter üzerinden paylaşılan mahkeme kararında belirtildi.

Mahkeme SEC’in Talebini Reddetti

Mahkeme tarafından verilen belgede şunlar belirtilmekte:

“SEC’in üçüncü taraf mahkeme celbi talepleri daha geniş isteklerde bulunuyor, ancak bu, bireysel sanıkların XRP’yi halka açık pazarda satışa çıkarıp çıkarmadığı veya potansiyel yatırımcılara satışını teşvik edip etmediği konularıyla hiçbir ilgisi olmayan büyük bir özel finansal bilgi deposunun açıklanmasına neden olacak.

SEC, bireysel sanıkların vermeyi kabul ettiği kayıtları doğrulamak için kişisel mali kayıtların peşinden koşmakta, fakat mahkeme böyle bir doğrulamanın gerekli veya uygun olduğunu öne süren hiçbir kanıt bulamaz.”

XRP Davasında Yargıçtan SEC'e Bir Darbe Daha

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Labs’i 2012-2013 yıllarından beri kurumsal yatırımcılarına kayıtsız menkul kıymetler konumunda değerlendirilen XRP satmakla suçladı. Bu durumdan ötürü SEC, şirkete ve şirketin üst düzey iki yetkilisine (eski CEO ve kurucu ortak Larsen ve şu anki CEO Garlinghouse) dava açtı.

O zamandan beri Ripple ve adı geçen kişiler, XRP satışlarından 1 milyar doların üzerinde kâr elde etti. Öte yandan, geçtiğimiz günlerde Ripple, SEC’e karşı ilk yasal zaferini elde etmişti.

- Sponsorlu Reklam-

İlginizi çekebilir: SEC Davası Gölgesinde Ripple (XRP) Rallisini Ne Tetikliyor?

(Visited 22 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakU Today
enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,352.00 0.53%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,921.56 0.31%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 471.91 1.74%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.55%
 • solanaSolana (SOL) $ 167.14 3.31%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.54 2.21%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.238639 1.48%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.40 1.33%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.98 1.23%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.34 0.16%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.37 2.36%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.67 0.92%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 625.15 2.98%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 0.64%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003695 0.27%