Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinXRP Balinalarının Sayısında Büyük Artış! Tokenler Hangi Borsalara Taşındı?

XRP Balinalarının Sayısında Büyük Artış! Tokenler Hangi Borsalara Taşındı?

- Sponsorlu Reklam-

Ripple, XRP, kripto, kriptopara, Btctürk

Blockchain devi Ripple, büyük borsalara 50 milyon $ değerinde XRP tokeninin kaymasına yardımcı oldu. Şirketin 2021’in ilk çeyreğine ait pazar raporunda, balinaların aktif olarak XRP satın aldığı açıkça görülüyor.

Ripple, XRP’yi Bitso ve Huobi’ye taşıyor

Kripto takipçisi Whale Alert tarafından paylaşılan veriler, son 12 saat içinde Ripple’ın  10 milyon XRP’yi Meksika merkezli ODL ortağı Bitso’ya kaydırdığını ve yedi milyon XRP’yi Çin’in en büyük borsası Huobi’ye taşıdığını gösteriyor.

Toplamda 31 milyon XRP yani yaklaşık 49 milyon dolar taşındı. Bu fonların geri kalanı Kraken borsası ve büyük bir Türk kripto ticaret platformu olan BtcTurk tarafından transfer edildi.

Bitso, Unicorn’a dönüşüyor

Bu haftanın başlarında bildirildiği üzere, Bitso borsası Latin Amerika bölgesindeki ilk kripto Unicorn’a dönüştü. Yakın zamanda 250 milyon dolarlık bir yatırım aldıktan sonra, piyasa değeri 2,2 milyar dolar seviyesine çıktı.

Bu C Serisi yatırım turu, Coatue ve Tiger Global gibi büyük şirketler tarafından yönlendirildi.

Ripple, Ekim 2019’da Bitso borsasına açıklanmayan bir yatırım yaptı ve Bitso’yu ODL ürününü kullanmaya zorladı.

- Sponsorlu Reklam-

İlginizi çekebilir: Bir Saatte Coinbase’den 12.354 Bitcoin Taşındı

1. çeyrekteki XRP balinalarının sayısı

Birinci çeyrek yeni pazarlar raporunda Ripple, XRP satışlarının bu yıl yüzde 97 oranında artması da dahil olmak üzere birçok önemli noktayı ele aldı.

Bu keskin artış, Ripple müşterilerinin uluslararası fon transferleri için ODL hizmetiyle daha fazla etkileşim kurmasıyla ilişkilendirildi.

Rapordan elde edilen veriler, yılın ilk çeyreğinde, piyasada yoğun bir XRP token birikiminin gerçekleştiğini de gösterdi.

Son derece büyük miktarda kripto paraya sahip cüzdanların sayısı (“balina” cüzdanı olarak da bilinir) yükseldi.

Ripple raporuna göre minimum 10 milyon XRP tutan adreslerin sayısı 308’den 319’a yükseldi. Bir milyon ile 10 milyon XRP arasında tutan cüzdan sayısı 1.125’ten 1.196’ya yükseldi.

Ripple, XRP, kripto, kriptopara, Btctürk
Kaynak:Santiment

Ayrıca, birinci çeyrekte Ripple, piyasaya emanet cüzdandan üç milyar XRP tokeni arz etti. Toplam 2,7 milyar kripto para iade edildi ve yeni emanet sözleşmelerine konuldu.

(Visited 8 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,827.00 3.01%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,856.69 1.54%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 483.77 0.67%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 1.63%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.52 0.4%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.42 0.82%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243352 1.57%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.10 4.95%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.99 0.54%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.72 1.19%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.34 2.86%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.01 0.03%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 614.60 0.01%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 2.26%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003588 0.47%