Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinWilly Woo, Bitcoin’in Ayı Piyasasına Girmesinin Mümkün Olmadığını İddia Ediyor

Willy Woo, Bitcoin’in Ayı Piyasasına Girmesinin Mümkün Olmadığını İddia Ediyor

- Sponsorlu Reklam-

BTC, Bitcoin, Piyasa, Willy Woo

Ünlü kripto analist Willy Woo, mevcut Bitcoin boğa döngüsünün, eşi görülmemiş bir miktarın zayıf ellerden güçlü ellere geçişi açısından benzersiz olduğunu söylüyor.

Woo, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, BTC’nin uzun vadeli yatırımcılar tarafının boğa piyasasında daha etkin olduğunu gözler önüne seren veriler sunuyor.

“Bu döngü farklı, kripto varlıkların güçlü ellere hareketi emsalsiz.

Grafik: mor çizgi, zayıf ve güçlü eller arasındaki hareket eden kripto varlıkları temsil ediyor (toplamda 128 gün)”

BTC, Bitcoin, Piyasa, Willy Woo
Kaynak: Willy Woo/ Twitter

Verilere dayanarak Woo, Bitcoin’in ayı piyasasına girmesinin mümkün olmadığını öne sürüyor. Zincir-içi analist, boğa hissinin şu anda bariz görünen bir şey olduğunu, ancak BTC’nin iki hafta önceki daha düşük seviyelerde işlem gördüğü zaman, boğa hissinin o kadar da bariz olmadığını iddia ediyor.

Popüler analist ayrıca, bu metriği yönlendiren bir katalizörün kurumsal hazinelere ve Bitcoin servet yönetimlerine (trust) taşınan BTC miktarı olduğuna inanıyor.

- Sponsorlu Reklam-

“Grayscale Investment Trust, artık arzın %3.5’ini oluşturuyor, yalnızca BTC’nin soğuk cüzdana girişine izin veriyor (herhangi bir coin hareket etmiyor).”

İlginizi çekebilir: Ünlü Yatırım Yöneticisinden Bitcoin, Ethereum ve Doge Hakkında Çarpıcı Tahminler

Woo: “2017 Boğa Piyasasının Tam Tersi Bir Durum Var”

Woo, bugün kripto piyasalarında gerçekleşen kaldıraçlı alım-satım miktarına bakıldığı zaman yatırımcıların pozisyon açma ve kapatması için daha az coinin hareket ettiğini söylüyor. Bu da, Bitcoin borsa altyapısının daha az gelişmiş olduğu 2017 boğa piyasasının aksine bir durum oluşturuyor.

“2017’den itibaren büyüyen kaldıraç pazarlarının da oynayacağı bir rol olabilir. Ticaret yapmak için kullanılan çok sayıda kripto varlık taşındı. Kaldıraçla, aynı miktarda spekülasyon için daha az kripto varlığın taşınması gerekiyor.”

Woo’ya göre Bitcoin’in daha güçlü ellere (uzun vadeli yatırımcı) geçmesinin arkasındaki bir başka faktör de varlığın bir para biriminden tasarruf aracına geçişi.

“Bitcoin ilk günlerinde, bir para birimi olarak kullanıldı (Silkroad dönemi), bu nedenle kripto varlığın daha likit eller arasında taşınması mantıklı.”

İlginizi çekebilir: Taylor Swope’a Göre Bu Altkoin Yüzde 1900 Artabilir!

(Visited 33 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakDailyHODL
enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,909.00 1.78%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,849.20 0.26%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 483.94 2.31%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.09 2.91%
 • solanaSolana (SOL) $ 155.85 1.98%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.27 0.37%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243043 3.94%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.50 4.34%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.86 1.65%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.00 2.68%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.04 1.11%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.96 0.9%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 611.20 1.36%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.45 3.43%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003587 1.3%