Perşembe, Ekim 28, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainWalmart kripto ile ödeme almaya mı hazırlanıyor?

Walmart kripto ile ödeme almaya mı hazırlanıyor?

- Sponsorlu Reklam-

walmart kripto, kriptopara, amazon kripto

ABD’li perakende devi Walmart, birkaç saat önce web sitesinde ve kariyer platformu LinkedIn’de kripto para birimi ürün liderliği için bir pozisyon yayınladı.

Toplam satış açısından Kuzey Amerika’nın en büyük perakende devi, kripto para birimleri ve dijital ödemeler konusunda bir uzman işe almak istiyor. “Dijital Para Birimi ve Kripto Para Birimi Ürün Liderinin yeni rolü, bir dijital para birimi stratejisi ve ürün yol haritasının geliştirilmesi olacak.

Herhangi bir ayrıntı verilmemesine rağmen Walmart’ın kripto para birimlerini ödeme  yöntemi olarak kabul etmesinin an meselesi olduğu değerlendiriliyor.

Walmart kripto paralarla ilgili bir yol haritası oluşturuyor

Pozisyon’da “ürün ve yetenek yol haritası vizyonunu yönlendirecek, dijital para birimleri ve Blockchain ile ilgili teknolojilerde uzman ” arandığı bildiriliyor.

İlanda, başarılı olan başvuru sahibinin ayrıca “kripto ile ilgili yatırımları ve ortaklıkları belirleyeceği” belirtildi.

Söz konusu iş ilanı, rakip e-ticaret devi Amazon’un bir kripto para birimi ve blockchain ürün liderliği için kendi iş ilanını yayınlamasından bir aydan kısa bir süre sonra geldi .

Temmuz ayı sonlarında, Amazon’daki Ödeme Kabul ve Deneyim ekibi, “Amazon’un Dijital Para Birimi ve Blok Zinciri stratejisini ve ürün yol haritasını geliştirmek için deneyimli bir ürün lideri” aradığına dair bir iş ilanı yayınladı.

- Sponsorlu Reklam-

Bu hareket, Amazon’un ödeme yöntemi olarak BTC’yi kabul edeceği yönündeki haberleri reddetmesine rağmen, geniş çapta bir spekülasyona yol açtı.

Dijital Ödemeler Yarışı

İki yıl önce Walmart, Facebook’un o zamanki Libra projesine benzer bir kripto tokeni için patent başvurusunda bulundu, ancak bununla ilgili başka bir haber ortaya çıkmadı.

Walmart, tedarik zinciri boyunca ilaç ve gıda takibi gibi finansal olmayan amaçlar için blok zinciri teknolojisini de denedi.

Görünen o ki dünyanın perakende devlerinden birinin kripto ödemelerini etkinleştirerek kapıları açması sadece an meselesi. Bundan sonra ise her şey oldukça hızlı bir şekilde gelişecek. Neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

(Visited 93 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 61 times, 3 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,445.00 4.28%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,196.96 5.30%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 488.45 7.66%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 3.03%
solana
Solana (SOL) $ 198.66 5.47%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 4.24%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.72 3.38%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.31492 29.83%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000073 6.75%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.26 4.93%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.71 2.20%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.39 4.22%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.23 2.41%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.56 3.15%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.87 1.86%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.04 13.67%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 127.40 3.07%