Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinWalmart Bitcoin Almayı mı Planlıyor?

Walmart Bitcoin Almayı mı Planlıyor?

- Sponsorlu Reklam-

Walmart Bitcoin Almayı mı Planlıyor?

Yakın tarihli bir teze göre, Walmart büyük miktarlarda Bitcoin almaya karar verirse, bir hiper Bitcoin satın alma sürecini tetikleyebilir.

Hipotez Clancy Rodgers tarafından açıklandı ve er ya da geç Walmart’ın, örneğin Tesla ile benzer bir miktar yatırım yaparak önemli miktarda BTC edinmesinin kaçınılmaz olabileceğini varsayıyor.

Bununla birlikte, Rodgers’ın pratikte Walmart’ın er ya da geç Bitcoin’e önemli miktarda dolar yatıracağını varsayması biraz kafa karıştırıcı.

Başka bir deyişle, tüm bu düşünce, kesinlikle makul görünse de, gerçekte bugün hiçbir şekilde hafife alınamayacak bir varsayıma dayanmaktadır. Bunu söyledikten sonra Rodgers, Bitcoin’e büyük yatırımlar duyuran büyük şirketlerin gerçekten iyi bilinmediğine dikkat çekiyor.

Öte yandan Walmart iyi biliniyor ve aslında Rodgers onu “işçi sınıfı Amerika’nın somut örneği” olarak görüyor.

Nitekim Wallmart BTC’ye büyük bir yatırım ilan edecek olsaydı, sonunda ortalama bir Amerikalının da dikkatini çekebilirdi, ancak Rodgers daha fazlasının olabileceğini tahmin ediyor.

İlginizi çekebilir: Twitter Bitcoin’e Yatırım Yapmayı Değerlendiriyor!

Walmart Bitcoin alırsa ne olur?

- Sponsorlu Reklam-

Öncelikle Rogers, Walmart’ın 100’den fazla ülkeden satın aldığı ürünler için uluslararası bir ödeme aracı olarak BTC’yi kullanmaya başlayabileceğini düşünüyor.

Belki de bu işlevi Bitcoin’den daha iyi yerine getirebilecek tokenler ve kripto para birimleri olduğu için bu varsayım bile biraz abartılı gibi görünüyor. Dahası, BTC ve diğer para birimlerine sahip olanların, diğer para birimlerini harcama ve tam tersi bir şekilde Bitcoin tutma olasılıkları daha yüksektir.

Rodgers ayrıca Walmart’ın 11.000’den fazla mağazasında BTC’nin kabulünü getirebileceğini düşünüyor, ancak bu mantıksız olmasa da, Bitcoin hala harcanmak istenmeyen bir varlıktır.

Diğer bir hipotez, Walmart çalışanlarının Bitcoin ile ödeme talep edecekleri hususudur ki şirketin bunu kabul edip etmeyeceği belli değildir. Aksine, elinde büyük miktarlarda enflasyonist para varsa, büyük olasılıkla onlarla ödemeye devam etmeyi tercih edecektir. Bununla birlikte, Walmart çalışanlarının maaşlarının bir kısmını Bitcoin’e dönüştürmeye bireysel olarak karar verebilecekleri düşünülebilir.

Rodgers daha da ileri giderek Walmart’ın sahiplerinin de Bitcoin satın almaya başladığını ve örneğin üniversitelere yaptıkları büyük bağışların da BTC olarak  yapılabileceğini hayal ediyor.

Bu noktada, Bitcoin’in diğer para biçimleriyle rekabet ettiğine ve sonuçta hepsine hakim olduğuna inanıyor.

Bununla birlikte, bu senaryo, derinlemesine bir ekonomik / finansal analizden çok sanatsal bir masal gibi geliyor ve aslında Clancy Rodgers da, anonim BTB sanatçısından başka bir şey değil. Başka bir deyişle bu, doğru tahmin modellerine dayalı bir tahmin değil, geleceğin bir vizyonu olarak düşünülebilir.

Gerçekten de, anonim BTB’nin hikayesi, dünyanın en büyük şirketinin BTC’ye yaptığı basit bir yatırımdan çok daha ilgili olan, çok büyük öneme sahip diğer birçok değişkenin devreye girdiği çok karmaşık küresel ekonomik ve finansal senaryoya uymak için biraz fazla basit görünüyor.

Yalnız, Bitcoin’e olası bir Walmart yatırımının duyurulmasının bu yeni finansal varlığı çevreleyen popüler anlatı üzerinde önemli bir etkisi olabileceği spekülasyonunda haklı olabilir.

(Visited 21 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,178.00 1.02%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,912.41 0.8%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 470.67 2.42%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.54%
 • solanaSolana (SOL) $ 166.49 3.04%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.38 2.75%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237933 0.93%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.17 1.99%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 27.06 1.35%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.73 2.64%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.22 0.1%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.56 1.27%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.90 2.97%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 1.4%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003681 0.73%