Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainWallStreetBets Piyasa Manipülasyonunu Engellemek İçin dApp Yayınlıyor

WallStreetBets Piyasa Manipülasyonunu Engellemek İçin dApp Yayınlıyor

- Sponsorlu Reklam-

wallstreetbets, kripto, kriptopara, dapp

Perakende yatırımcıları büyük kurumsal hedge fonlarına karşı harekete geçirmekten sorumlu Reddit grubu, geleneksel finansta “piyasa manipülasyonu” ile mücadeleye yardımcı olacağını söylediği merkezi olmayan bir uygulama (dapp) yayınlamayı planlıyor.

Çarşamba günü yapılan bir basın açıklamasına göre, WallStreetBets (WSB) topluluğundaki önde gelen isimler şu ifadeleri kullandı:

“Yozlaşmış kurumlara karşı savaşmak, onlara bağımlılığı tamamen sona erdirmek ve borsada işlem gören portföyler (ETP’ler) oluşturmak için blok zinciri ve fintech uzmanlarıyla çalışıyoruz.”

Portföylerin, dapp’nin kendi $WSB tokeni sahipleri tarafından çeşitli konularda oy kullanmasına izin vereceği merkezi olmayan bir özerk kuruluş yani (DAO) topluluk konsensüsü altında yönetileceği belirtiliyor.

WSB, bu yıl Wall Street’teki kısa satıcıları (short squeeze) neredeyse iflasın eşiğine kadar getirerek engellemeye çalıştıktan sonra önemli bir isim haline geldi. Kripto para birimi ve WSB toplulukları, geleneksel finans söz konusu olduğunda bazı görüşleri paylaşabilirken, kripto ile ilgili tüm tartışmalar şu anda alt başlıkta yasaklanmış durumda.

WallStreetBets’in kurucusu ve WallStreetBets Merkezi Olmayan Uygulama projesinin stratejik ortağı Jaime Rogozinski şu ifadeleri kullanıyor:

“Blok zinciri teknolojisinin finansal piyasalarla birleşmesi finans için bir sonraki mantıklı adımdır. Daha güçlü, daha demokratikleşmiş pazarlarla sonuçlanacak ve tüm dünyadaki bireyleri güçlendirecek.”

- Sponsorlu Reklam-

İlginizi çekebilir: Bu 3 Altkoin İçin Boğa Rallisi Yaklaşıyor! Yükseliş An Meselesi

(Visited 22 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,178.00 1.02%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,912.41 0.8%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 470.67 2.42%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.54%
 • solanaSolana (SOL) $ 166.49 3.04%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.38 2.75%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237933 0.93%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.17 1.99%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 27.06 1.35%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.73 2.64%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.22 0.1%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.56 1.27%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.90 2.97%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 1.4%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003681 0.73%