Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinVitalik: “Elon Musk’ın Twitter’daki Tuhaflıkları Zamanla Etkisini Kaybedecek”

Vitalik: “Elon Musk’ın Twitter’daki Tuhaflıkları Zamanla Etkisini Kaybedecek”

- Sponsorlu Reklam-

BTC, Ethereum, Bitcoin, ETH, Vitalik, Elon Musk

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, kripto paranın bir balon içerisinde olduğunu ve Bitcoin madenciliği etrafından dönen enerji tartışmasının sonucunda teknoloji değişiminin gerektiğini düşünüyor.

Buterin, geçtiğimiz günlerde CNN’e bir röportaj verdi ve şimdiye kadar büyük kripto balonlarından en az üç tanesine sahip olduğumuzu vurguladı. Buterin ayrıca bunların şu anda bittiğine ya da aylar içinde biteceğine dikkat çekti.

27 yaşındaki Vitalik Buterin, Bitcoin’i yaklaşık 30.000 dolara düşüren son çöküş, kripto balonunun sona erdiğinin bir göstergesi olup olmadığı konusunda yorum yapmadı, ancak şunları söyledi:

“Yükselişlerin sıklıkla durmasının nedeni, teknolojinin henüz o seviyede olmadığını açıkça ortaya koyan bazı olayların meydana gelmesidir.”

Bitcoin fiyatlarındaki düşüşü tetikleyen faktörlerden birisi, Elon Musk’ın Bitcoin’in güç kullanımı konusundaki endişelerini duyurmasıydı. Chainalysis Baş Ekonomisti Philip Gradwell, diğer kurumsal alıcıların da kriptonun “çevresel etkisi, kullanım durumu, yasadışı faaliyetleri ve regülasyonları” konusunda endişeleri olabileceğini söyledi.

İlginizi çekebilir: Kurumsal Ethereum Girişleri İlk Kez Bitcoin’i Solladı!

Vitalik Buterin, Bitcoin’in Geride Kalabileceğini Düşünüyor

BTC, Ethereum, Bitcoin, ETH, Vitalik, Elon Musk

- Sponsorlu Reklam-

Buterin, CNN’e, Bitcoin’in Proof-of-Work madenciliğine ilişkin enerji endişelerinin haklı olduğunu söyledi.

“Kaynak tüketimi kesinlikle çok büyük. Dünyayı kendi başına yıkacak türden bir şey değil, ama kesinlikle önemli bir dezavantaj.”

Ethereum, yakında piyasaya sürülmesi beklenen Ethereum 2.0 ile PoW’dan Proof-of-Stake (PoS) konsensüs protokolüne geçecek. Nimbus, PoS’un %99 oranına kadar enerji verimliliği sağladığını tahmin ediyor ve bu da Ethereum’un enerji tüketiminin büyük ölçüde azalması demek. Buterin, geçişin önemini şu sözleriyle vurguladı:

“Orta ölçekli bir ülkeyle aynı enerjiyi tüketmekten, bir köyle aynı enerjiyi tüketmeye geçiyoruz.”

Buterin, Bitcoin madenciliğindeki güç tüketiminin ve gerekli donanımın, topluluk arasında PoS’a ya da bir melez yapıya geçme isteklerini artırabileceğini belirtti:

“Bitcoin, sahip olduğu teknolojiye aynen bugünkü gibi yapışırsa, geride kalma riski büyük.”

Bu sözler şüphesiz tartışmaya açık olsa da, Bitcoin topluluğu Buterin tarafından Elon Musk’ın Twitter’daki tuhaflıkları hakkında yapılan açıklamaları memnuniyetle karşılayabilir. Buterin, bunun kripto alanında nispeten yeni bir fenomen olduğunu ve Musk’ın etkisinin zamanla azalacağını belirtti:

“Biraz çılgınlık beklemek makul olabilir ama piyasalar bunu öğrenecek. Elon sonsuza kadar bu etkiye sahip olmayacak.”

İlginizi çekebilir: Proof-of-Stake Kripto Para Birimleri Büyük Artış Gösterdi! PoS Dönemi mi Başlıyor?

(Visited 116 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,915.00 3.14%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,861.97 1.66%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 483.58 0.43%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 1.55%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.21 0.86%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.58 1.4%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243546 1.38%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.87 4.21%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.04 0.49%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.96 1.07%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 56.87 2.13%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.04 0.15%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 614.80 0.18%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 2.14%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003596 0.3%