Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainVitalik Buterin, Kripto Hırsızlığıyla Mücadele için Sosyal Cüzdan Önerdi

Vitalik Buterin, Kripto Hırsızlığıyla Mücadele için Sosyal Cüzdan Önerdi

- Sponsorlu Reklam-
vitalik buterin kripto hirsizligiyla mucadele icin sosyal cuzdan onerdi 602128871ba53

VitalikButerin, Kripto Hırsızlığıyla Mücadele için “Sosyal Cüzdan” Öneriyor

Kripto hırsızlığı artmaya devam ederken, kripto pazarının karşı karşıya olduğu kaosla mücadele etme ihtiyacı doğuyor gibi görünüyor. Bu konuda son zamanlarda  konuşanVitalik Buterin, ‘kripto hırsızlığı dramına’ kalıcı bir çözüm öneriyor.

11 Ocak 2021 tarihli bir blog yazısı ile Buterin, sosyal kurtarma cüzdanlarının geniş çapta benimsenmesi ihtiyacını vurguladı. Cüzdanların, kullanıcıların fonlarının kaybolmasını veya çalınmasını önleyeceğine inanıyor.

Faydalı Alternatif Bir Çözüm

Blog yazısında Vitalik Buterin donanım cüzdanları, çoklu imzalı cüzdanlar, kağıt cüzdanlar  vb.  gibi sahiplerinin elinde bulunan kriptoların güvenliğinde önemli iyileştirmeler sağlayan ve yıllar boyunca üretilen  çözümleri övdü.

“Yıllar boyunca birçok çözüm önerildi: kağıt cüzdanlar, donanım cüzdanları ve tek seferlik favorim: multisig cüzdanlar. Ve gerçekten de güvenlik konusunda önemli gelişmelere yol açtılar ”

Bununla birlikte Buterin, bu çözümlerin hala token sahiplerini rahat ettirecek korumalardan yoksun olduğunu belirtti.

“Ortaya çıkan yeni bir alternatif var: sosyal kurtarma cüzdanı adı verilen daha yeni bir akıllı sözleşme cüzdanı türü. Bu cüzdanlar potansiyel olarak yüksek bir güvenlik seviyesi ve önceki seçeneklerden çok daha iyi kullanılabilirlik sağlayabilir, ancak yine de kolayca ve geniş çapta dağıtılması için aşılması gereken çok yol var”.

- Sponsorlu Reklam-

Sosyal iyileşme ile, ele alınacak önemli kriterler arasında tek bir başarısızlık noktasının olmaması, düşük seviye zihinsel yük ve özellikle maksimum işlem kolaylığı yer alıyor.

Kriptolar Yüksek Saldırı Altında

Nexus Mutual patronu, siber hırsızlığa karşı 8 milyon dolar değerinde kripto kaybetti. Saldırgan bilgisayara uzaktan eriştikten sonra, donanım cüzdanından bir işlemi onaylattı.

Bundan öncede 45 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Bitcoin Cash kripto para birimlerini kaybeden bir balina olan yatırımcı hakkında da bilgi verdi. Bunun bir sim swap saldırısında kaybedildiği iddia edilirken, Dovey Wan isimli Çinli bir geliştirici olan yatırımcı, madencilerin çalınan fonlarını kurtarmak için neler yapabileceği konusunda kamuoyunu bilgilendirdi.

Yukarıda bahsedilen durumlar, günlük olarak meydana gelen sayısız hırsızlık durumundan sadece birkaçı.Vitalik’in önerisi, bu tür sorunları en düşük seviyeye indirecek ya da gelecekte böyle bir durumun yaşanmasını engelleyecektir.


vitalik buterin kripto hirsizligiyla mucadele icin sosyal cuzdan onerdi 602128897e4b1

ve

vitalik buterin kripto hirsizligiyla mucadele icin sosyal cuzdan onerdi 60212889ac1cb

zycrypto

(Visited 3 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 62,007.00 2.74%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,767.66 0.39%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 484.13 4.11%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.14 0.07%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.46 0.06%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.21 0.74%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.249207 6.65%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.12 1.37%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.51 0.08%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.17 2.72%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.80 0.97%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.74 1.42%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 610.89 1.46%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.49 4.27%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003607 0.62%