Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinVitalik Buterin, Elindeki SHIB Tokenlerini Yaktı! Gözler SHIB Fiyatında

Vitalik Buterin, Elindeki SHIB Tokenlerini Yaktı! Gözler SHIB Fiyatında

- Sponsorlu Reklam-

Vitalik Buterin, SHIB, Shiba Inu, WaronRugs

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, popüler kripto para birimi Shiba Inu’nun arzının neredeyse yarısını yaktı.

16 Mayıs’ta yaptığı işleme gömülü bir açıklamada Vitalik Buterin, 6.7 milyar dolar değerindeki SHIB tokenlerini yakmaya neden karar verdiğini açıklayarak “köpek token topluluklarının” cömertliğini vurguladı.

“Köpek token topluluklarının son bağışlara nasıl davrandığından gerçekten çok etkilendim! Pek çok köpek token yatırımcısı, cömertliklerini ve sadece kendi kârlarına odaklanmakla kalmayıp aynı zamanda dünyayı bir bütün olarak daha iyiye getirme konusunda da istekli olduklarını göstermiştir. Bunu ciddiyetle yapan herkesi destekliyorum.”

Kısa süre önce köpek temalı boğa koşusu, Buterin’in Shiba geliştiricileri tarafından hediye edildiği trilyonlarca tokeni tasfiye etmesi ve gelirlerini hayır kurumlarına bağışlaması sebebiyle 12 Mayıs’ta aniden sona erdi.

Buna karşın, dolandırıcılığı engelleme odaklı bir topluluk olan WaronRugs, Vitalik’e karşı bir hamle yaptı. Grup, Ethereum’u baskılama odaklı bir tokenomiye sahip olan Rug Ethereum’u (RETH) birkaç gün önce piyasaya sürdü.

İlginizi çekebilir: Elon Musk Tweet’lerine Devam Ediyor! Bitcoin Fiyatı Çakıldı

Vitalik Buterin, Güç Merkezi Olmak İstemiyor

Vitalik Buterin, SHIB, Shiba Inu, WaronRugs

- Sponsorlu Reklam-

Ethereum kurucu ortağı Buterin, elindeki SHIBA tokenlerinin %90’ını cüzdanında yakmaya ve kalan %10’unu hayır işlerine ayırmaya karar verdiğini söyledi. CryptoRelief ile benzer değerlere sahip hayır kurumlarının potansiyel alıcılar olarak kabul edileceği Vitalik tarafından vurgulandı. CryptoRelief, kripto para birimlerini bağış yoluyla kabul eden ve COVID-19 ile mücadeleye odaklanan Hindistan merkezli bir yardım kuruluşudur.

Buterin, kendisine emanet edilen kripto para birimlerini cüzdanda tutmanın güvenlik kaygıları sebebiyle bir seçenek olmadığını belirterek gelecekte köpek tokenlerini kullanarak işlem yapmasından doğabilecek çılgın spekülasyonlardan kaçınmak istediğini ekledi.

Ayrıca, Vitalik Buterin “bu türden bir güç merkezi” olmak istemediği için insanlardan kendisine daha fazla token bağışlamamalarını istedi.

Shiba Inu token fiyatları, Dogecoin ve diğer köpek tokenlerinin artan popülaritesinden etkilendi ve Binance’de listelendikten sonra inanılmaz bir hal aldı. Köpek temalı şaka tokeninin fiyatındaki artış, 12 Mayıs’ta Ethereum ağ ücretlerinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 70 dolara ulaşmasından sorumlu tutuldu.

SHIB, Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı Bitcoin karşıtı açıklamalardan sonra 24 saatlik dilimde %0.9 düşüş yaşadı.

İlginizi çekebilir: Ethereum Ağı İçin Büyük Tehlike! Ağ Ciddi Şekilde Yavaşlayabilir

(Visited 167 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,853.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,229.99
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 490.49
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 217.58
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.85
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.2653
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.97
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.60
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.50
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.69
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.66
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.99
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.66