Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainVISA, kripto para için yeni hedefler belirledi

VISA, kripto para için yeni hedefler belirledi

Visa Crypto Card kullanıcıları küresel olarak bu yıl 1 Milyar ABD dolarının üzerinde harcadı...

- Sponsorlu Reklam-

visa, kripto, kart,

Merkezi ödeme devi VISA, kripto bağlantılı kartları için 2021’in ilk yarısında kripto işlemlerinin 1 milyar doları geçtiğini açıkladı. Ödeme devi, Coinbase, Circle ve BlockFi ile birlikte kartlar aracılığıyla kripto harcama olanakları sunuyor. Ve VISA ağındaki yıllık kripto harcamalarının büyük bir artış gösterdiğini açıkladı.

VISA CFO’su Vasant Prabhu, kriptoyu önümüzdeki yıllarda en kullanışlı para birimi biçimlerinden biri yapmak istediklerini söyledi.

“Kripto para birimini daha kullanışlı hale getirmek istiiyoruz. Ve diğer tüm para birimlerine daha çok benzeyen bir ekosistem oluşturmak için birçok çalışma yapıyoruz.”

Ödeme devi, insanların Visa’nın kabul edildiği yerlerde kripto varlıklarını harcamasını kolaylaştırmak için dünya çapında birçok kripto işletmesiyle ortaklık kurdu. Konuyla alakalı açıklamasını şöyle yaptı:

“Bu çeşitli düzenlenmiş borsalarda, kripto para satın alan insan ağımızda çok fazla hacim görüyoruz. Anladığımız kadarıyla bu trend devam ediyor.”

VISA: Kripto, 18 Trilyon Dolarlık Tüketici Harcama Pazarını Bozabilir

Ödeme devinin, dijital varlık piyasası için erken çıkışlarından sonra bir yıldan fazla süredir kripto para birimlerine ilgisi var. Ödeme devi artık kriptoyu tüketici harcama pazarının merkezi bir parçası olarak görüyor. Ayrıca, 18 trilyon dolarlık piyasayı bozabileceğine inanıyor. VISA’nın kripto kolu, 70 milyondan fazla ortak yatırımcıda kripto harcamalarının kapısını açıyor.

İki ödeme devi olan VISA ve MasterCard, kripto harcamalarını kolaylaştırmak için son birkaç yılda kripto işletmeleriyle aktif olarak çalıştı. Mastercard’ın Gemini ile son ortaklığı, tüketicilerin kredi kartlarında kripto ödülleri kazanmalarını sağlayacak.

- Sponsorlu Reklam-

Görüşme sırasında VISA CFO, MicroStrategy ve Tesla’nın varlıklarına Bitcoin dahil etmesiyle popülaritesi artan kripto para birimlerini, hesaplarına eklemeyi şuanlık planlamadıklarını da açıkladı. Prabhu şöyle aktardı:

“Bugün hesaplarımızda kripto para tutmuyoruz. Hesabımızda işimizi yürütmek için ihtiyaç duyduğumuz para birimlerini tutuyoruz. Ödeme aldığımız veya insanlara ödeme yaptığımız para birimlerini tutuyoruz. Bu genellikle dolar, euro, sterlin olur. Bu yüzden, kripto para birimini tutma planımız yok. Çünkü genellikle ödeme alma şeklimiz veya insanlara ödeme şeklimiz bu değil.”

İlginizi çekebilir: Altcoin sezonu mu başlıyor: Bu varlıklar bir haftada yüzde 100 yükseldi…

(Visited 115 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakcoingape
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,113.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,141.82
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 486.62
cardano
Cardano (ADA) $ 2.14
solana
Solana (SOL) $ 207.58
xrp
XRP (XRP) $ 1.09
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.54
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.263417
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.85
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 65.73
chainlink
Chainlink (LINK) $ 31.97
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.16
litecoin
Litecoin (LTC) $ 195.17
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.95
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.62