Salı, Kasım 30, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaKriptopediVIDT DATALINK Nedir?

VIDT DATALINK Nedir?

- Sponsorlu Reklam-

VIDT DATALINK Nedir?

VIDT DATALINK (V-ID), blockchain destekli yüksek güvenlikli bir veri depolama ve doğrulama platformudur. Kuruluşların ve bireylerin dijital verilerini dolandırıcılık ve manipülasyonlara karşı koruduğu gibi hacklenmesinide önler.

Düşük bütçe, minimum masraf ve çaba ile bu güvenliği sağladıklarını ifade eden Wididi isimli köklü yazılım şirketinin merkezi Hollanda ve Birleşik Krallık olup yerel hükümetler ile ortak çalışmaları mevcuttur. Çekirdek ekibi, kendi alanlarında yaklaşık 15 yıldır birlikte çalışıyorlar ve deneyim zenginliğine sahipler.

IBM, Amspec, Nyenrode, Airbus gibi dev firmalar sahtesi yapılabilecek dijital sertifikalar ve faturalar gibi belgeleri doğrulamak için VIDT DATALINK’i kullanıyorlar.

728x90 QR
320x100 QR

API, Özel Bulut ve Akıllı Sözleşme kombinasyonu sayesinde, bir yayıncı platformundan ve bulut hizmetinden gelen verileri birden fazla blok zincire sorunsuz bağlaması en büyük avantajı olarak görülüyor. Gerçek hayata entegre edilebilen bu sistemin şuanda yaşanan pandemi dolayısı ile geri planda kalmış gibi göründüğüne değinen analistler, küresel bir rahatlama neticesinde şirketlerin ilk iş olarak bu teknolojiden yararlanmak için sıraya gireceğini düşünüyorlar.

Kısaca çalışma mantığından bahsetmek gerekirse, orjinal dosyanın parmak izini çıkararak bunu kendi ağında saklar. Eğer dosyada yasalara aykırı olarak değiştirilmiş bir durum varsa bunu tespit ederek dosyanın sahte olduğunu ortaya çıkarır.

Ek olarak ve herhangi bir şüphenin ötesinde dosyaları korumak için V-ID teknolojisi, dosyaların Bitcoin , IBM Hyperledger, Fantom, LTO Network, Digibyte, Binance Chain ve Waves dahil olmak üzere çeşitli büyük blok zincirlerine bağlanmasını sağlar. Bu merkezi, merkezi olmayan ve hibrit blok zincirleri veya bunların bir kombinasyonu seçimi, herhangi bir iş benimseme türü için kesin bir uyum sağlayan bir V-ID istemcisi sağlar.

VIDT ve Token Ekonomisi

VIDT DATALINK’in çıkarttığı kendilerine ait tokenin ismidir. ERC-20 uyumludur ve toplamda yaklaşık 57 milyon token arzına sahiptir ve bunların yaklaşık 12 milyonu hiçbir zaman dolaşımda olmayacaktır.

Ekosistemi içinde aşağıdaki şekilde çalışan bir yardımcı program döngüsü vardır:

  1. Müşteriler, ana cüzdanda bulunan 12 milyon tokenlik rezerv havuzundan gelen paketleri satın alır.
  2. Doğrulamayı etkinleştirmek için bir işlem her gerçekleştiğinde, harcanan işlemler ana doğrulama cüzdanına aktarılır.
  3. Harcanan işlemlerin %80’i daha sonra ana cüzdana iade edilir.

Önemli olan ve token sahipleri için değerin daha fazla eklendiği yer burasıdır. Aylık olarak gerçekleşen iki şey daha vardır:

  1. Doğrulamalar için kullanılan tokenlerin %20’si yakılır.
  2. V-ID ayrıca kullanılan tokenlerin %10’unu geri satın alır. Bunu çeşitli değişimlerde ve rastgele zamanlarda ve rastgele artışlarla yapar. Bu tokenler daha sonra yakılır.

VIDT DATALINK Projeleri

AMSPEC

Petrol ve gaz sektöründe küresel olarak büyük bir oyuncu olan Amspec, dünyadaki en büyük petrol rafinerilerinin büyük çoğunluğu için ayda 50.000 rapor üretiyor. Bu raporlar, endüstri için kritik önem taşıyan hassas verileri içerir ve bu nedenle doğrulukları son derece önemlidir. V-ID, bu raporları akıllı sözleşmesiyle korur ve doğrular. Ek güvenlik için Digibyte, LTO Ağı ve Ethereum blok zincirlerine damgalar.

IBM ve ORTAMLARIN İNTERNETİ

IBM, diğer çevresel faktörlerle birlikte şehirlerdeki binaların içine ve dışına ince toz, nem ve sıcaklık seviyeleri gibi kirleticiler hakkında veri toplayacak sensörler kurmayı planlamaktadır. Bu verilerin analizi, enerji kullanımını iyileştirmek ve vatandaşlar için daha rahat bir ortam sağlamak için kullanılabilecek eğilimlerin ve kalıpların belirlenmesine yol açacaktır.

V-ID, tüm bu verileri V-ID Bulutu yoluyla korumaktadır. Korunan veriyi blok zincirine bağlayacağı için de Ortamların İnterneti projesinin çok önemli bir parçasıdır. IBM Watson süper bilgisayarı, daha sonra dışarıdan herhangi bir tarafın verileri kurcalamasına gerek kalmadan devam edip kolayca bu teknoloji sayesinde analiz yapabilmektedir.

ELMAS DOĞRULAMA

Bazı elmasların sahip olduğu büyük değer göz önüne alındığında, kuyumcular, sigortacılar ve alıcılar bunların gerçek olup olmadığını anlamak için büyük çaba sarf ederler. Bununla birlikte, mevcut sistem hiçbir şekilde kusursuz değildir ve dolandırıcılık faaliyetleri hala çok sık gerçekleşmektedir.

Bu yüzden Elmas Doğrulama Derneği ve Deltamas  V-ID ile birlikte çalışmaktadır. Her elmas güvenilir bir üçüncü şahıs tarafından araştırılır ve sertifikalandırılır. Her bir pırlantaya özgü mikroskobik görüntüler alınır ve bunlar ilgili her bir sertifikaya eklenir.

V-ID daha sonra bu sertifikaları blok zincirine bağlar. Herhangi bir sertifika kopyalanabilir ancak doğrulanmışlığını kaybetmez. Bir sertifikanın doğruluğunu kontrol etmek isteyen herkes, bunu V-ID doğrulama terminali yoluyla 5 saniyenin altında yapar.

(Visited 562 times, 1 visits today)

Bu trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal bilgi yayıncısıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti sunmaz. Yayınlanan yazılar yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı değildir. İçeriklerde analist ve yatırımcıların grafik, bilgi ve yorumları kullanılmakta olup, aktarılan yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu yorumlar mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Kripto para işlemleri çok riskli işlemler olup, paranızın bir kısmını veya tamamını kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Volkan Demir
Volkan Demir
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Volkan Demir, iş hayatına özel bir bankada Kobi Bankacılığı Satış ve Pazarlama Yöneticisi pozisyonunda başladı. Daha sonra özel bir şirkette Finans Yöneticisi olarak çalışma hayatını devam ettirdi. Bitcoin Pizza Günü olarak anılan 22 Mayıs 2010 tarihinde kripto para dünyasına ilk adımını atan Demir, grafiklerin dostu, analiz uzmanı ve aynı zamanda iyi bir aşçıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 76 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 57,381.00 0.08%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,475.81 3.44%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 624.25 2.22%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.60 0.23%
solana
Solana (SOL) $ 204.42 1.61%
xrp
XRP (XRP) $ 1.01 3.44%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 36.77 0.84%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.21854 6.34%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000045 14.59%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 51.46 3.66%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 120.63 7.49%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 25.06 0.62%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 20.49 2.14%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 204.71 2.32%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.78 3.93%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.78 8.70%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 135.04 0.78%