Perşembe, Ekim 28, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaBitcoinVeri İzleme Kaynaklarına Göre Bitcoin Fırtınayı İyi Atlattı

Veri İzleme Kaynaklarına Göre Bitcoin Fırtınayı İyi Atlattı

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin,Btc, kripto, kriptopara

Bitcoin ( BTC ), yatırımcılar Mart 2020’deki çöküşüyle kıyaslandığında son bir kaç günde oldukça iyi bir performans gösterdi.

Zincir üzerindeki izleme kaynakları olan CryptoQuant ve Glassnode’dan elde edilen veriler, BTC borsa girişlerinin 13 Mayıs’ta bir yılın en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Yaklaşık 30.000 BTC Borsaları Vurdu

Bitcoin, bu hafta satıcılardan yoğun bir baskı gördü. Çünkü birçok haber tetikleyicisi bir araya gelerek varlığın düşüşe geçmesine neden oldu.

Tesla’nın BTC ödemelerini askıya alması ve ardından Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicileri tarafından dev borsa Binance ile ilgili soruşturma söylentileri, istikrara kavuşmadan önce BTC / USD’yi 46.000 $ ‘ın altına göndermek için yeterli oldu.

Veri izleme kaynakları yatırımcı davranışı, satışın ölçeğini ortaya koyuyor ve aynı şekilde Bitcoin’in aslında fırtınayı oldukça iyi atlattığını gösteriyor.

Borsalara girişler Perşembe günü 30.000 BTC’ye (1.47 milyar $) ulaşırken, fiyat oynaklığının en yüksek olduğu dönemde tasfiyeler sadece on dakikalık bir sürede 200 milyon doları buldu.

Bitcoin, Btc, kripto, kriptopara
Bitcoin borsası net akış şeması. Kaynak: William Clemente / Twitter

- Sponsorlu Reklam-

Analist William Clemente konuyu şöyle özetledi :

“Dün, geçen yıl Mart’taki çöküşten bu yana döviz girişlerinin en büyük günüydü. Bu ve 10 dakikada 200 milyon dolarlık tasfiye göz önüne alındığında BTC çok iyi dayandı.”

Balina uyarıları

Borsalara girişler, BTC’yi kısa sürede satma arzusunu yansıtıyor. Bazıları varlıklarını nakit olarak elden çıkarmayabilir, bunun yerine stabilcoin pozisyonu alabilir ve fiyatlar istikrar kazandığında geri satın alabilir. Bu nedenle, panik yapan yatırımcılar “dipten satın alanlara” katıldıkça, çıkışlar yakında artmaya başlayabilir.

Bununla birlikte, analize devam eden CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, balinaların borsalara normalden daha fazla para göndermeye devam ettiği için düşüş aşamasının henüz tamamen bitmediğini vurguladı.

“Eğer bir türev yatırımcısı iseniz, kısa vadede dikkatli olun. Balinalar borsalara $BTC yatırıyor.”

Bitcoin,Btc, kripto, kriptopara
Bitcoin borsa girişleri tablosu. Kaynak: Ki Young Ju / Twitter

(Visited 113 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 61 times, 3 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,261.00 3.80%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,232.75 6.01%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.43 7.51%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.01 2.13%
solana
Solana (SOL) $ 198.01 4.38%
xrp
XRP (XRP) $ 1.07 4.40%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.67 3.05%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.335819 37.62%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000069 1.14%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.94 5.87%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.96 1.71%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.35 3.12%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.26 1.89%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.75 3.12%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.86 1.64%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.01 12.69%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 128.33 3.61%