Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaBitcoinÜnlü Müzik Şirketi, Bitcoin İle Ödeme Kabul Edeceğini Duyurdu

Ünlü Müzik Şirketi, Bitcoin İle Ödeme Kabul Edeceğini Duyurdu

- Sponsorlu Reklam-

Ünlü Müzik Şirketi, Bitcoin İle Ödeme Kabul Edeceğini Duyurdu

DJ’ler ve müzisyenler için bir dijital müzik portalı olan Beatport, bu hafta web sitesinden Bitcoin’i (BTC) bir ödeme aracı olarak kabul etmeye başlayacağını duyurdu. Beatport, DJ’lerin kullanması için müzik parçaları satıyor ve gelirin bir kısmını orijinal sanatçıya iade ediyor.

Şirket, önümüzdeki Haziran ayından itibaren Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurdu. Beatport CEO’su Robb McDaniels, Bitcoin’i kabul etme kararının COVID-19 salgını sırasında bile yenilik yapmaya devam etme arzusundan doğduğunu söyledi.

McDaniels konu ile ilgili şunları aktardı:

“Sanatçı topluluğuna fayda sağlandığında ve güçlendirildiğinde, inovasyonu durdurmak için hiçbir neden yoktur. Bir pandeminin ortasında bile DJ ve yapımcı topluluğu, hayranlarıyla etkileşim kurmak için sektöre yeni teknolojiyi ve yenilikçi ortamları benimseme yönünde liderlik etmeye istekli olduğu açıktır. Kripto para birimleri ve değiştirilemeyen tokenler (NFT) dünyası bu gerçeğin açık bir örneğidir.”

İlginizi çekebilir: NFT Pazarına Rolling Stones’da Dahil Oldu

Beatport, NFT Sergisini Açıyor

Ünlü Müzik Şirketi, Bitcoin İle Ödeme Kabul Edeceğini Duyurdu

Beatport aynı gün, Crypto.com ile birlikte 23 Nisan’da “Gelecekteki Dans Pistleri için Müzik (Music for Future Dance Floors)” adlı kendi NFT serisini piyasaya süreceğini duyurdu. 5 milyar doların biraz üzerinde değerlemesi ile piyasa değeri açısından 30.sırada yer alan Crypto.com, mağaza içi kripto kartı ödemelerinden pasif gelir payına ve tokenleştirmeye kadar çeşitli odaklara sahip çok yönlü bir kripto para birimi projesidir.

- Sponsorlu Reklam-

Görsel-işitsel NFT’nin önde gelen birçok müzisyen ve sanatçının işbirliği ile oluşturulacağı duyuruldu. NFT gelirlerinin bir kısmı hayır kurumlarına bağışlanacak. McDaniels, şirketin blokzincir teknolojisinin gelecekte getireceği faydalardan yararlanmaya kararlı olduklarını söyledi.

“Beatfort için bu, metaverse keşiflerimizin sadece başlangıcı ve bu devrim niteliğindeki teknolojinin sunduğu uzun vadeli fırsatları takip ediyoruz.”

Ayrıca, İskoçya’nın Edinburgh şehrinde bir müzik okulu, Bitcoin’i öğrenim ücreti olarak kabul etmeye başlayacağını duyurmuştu. Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul eden şirketlerin sayısı, işlem ücretlerinin artmasına rağmen, geçtiğimiz yıl boyunca görülen inanılmaz fiyat artışları ile hızlandı.

İlginizi çekebilir: NFT Piyasası Web Trafiği Patlama Yaşıyor

(Visited 3 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 62,093.00 1.2%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,753.17 1.97%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 485.16 3.31%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 0.62%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.24 1.1%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.12 1.86%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.247550 4.09%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.83 0.36%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.46 1.36%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.27 0.94%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.33 0.8%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.68 2.85%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 609.93 0.14%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 2.75%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003586 0.42%