Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinÜnlü Fon Yöneticisinden Bitcoin Fiyatı İle İlgili Çarpıcı Tahmin

Ünlü Fon Yöneticisinden Bitcoin Fiyatı İle İlgili Çarpıcı Tahmin

- Sponsorlu Reklam-

Ünlü Fon Yöneticisinden Bitcoin Fiyatı İle İlgili Çarpıcı Tahmin

Kimi analistler, son piyasa paniğine rağmen bu yıl hala altı haneli Bitcoin fiyatları umuyor. Bitcoin (BTC) bu yıl hala 100.000 $ ‘a ulaşma yolunda ilerliyor ve son düşüşü “değişmeyen fiyat hareketi” olarak görülüyor.

BTC / USD’nin yaklaşık 46.000 $ ‘a yaptığı seyahatten toparlanması sektörün en tanınmış yatırımcılarından birinin öngörüsüydü.

Tapiero, Bitcoin için “çok ender bir satın alma sinyali” görüyor

Fon yöneticisi Dan Tapiero, 27 Nisan’da bir tweet’te, Bitcoin’in son fiyat düşüşü nedeniyle endişeli müşterilerin epey panik yaptığını duyurmuştu, fakat aslında bu paniğe gerek yoktu.

Tapiero, Mart 2020’deki düşüşten bu yana 3.600 $ ‘a kadar görülmeyen teknik (TD sıralı) bir satın alma sinyalini vurgulayarak, 2021 için çok yüksek BTC fiyat tahminlerinin ne olduğunu merak edenlere umut verdi.

Bitcoin’de çok ender görülen bir td satın alma sinyali. Sonuncusu Mart ’20’nin en düşük seviyesinde geldi. Hala bu yıl 100 bin görüyor ”diye yazdı.

“Değişmeyen fiyat eylemi ve panik aramaları nedeniyle son bir kaç gündür boğulmuş durumdayım. Şu an hala 50k’da. HODL ile uzun süre, duygusuz kalmak lazım.”

Piyasa yeni “Elon ışığını gözlerken

Yorumlar, Tesla ile SpaceX CEO’su Elon Musk ve popüler trader Dave Portnoy arasındaki ilginç bir alışveriş sonrası geldi. Portnoy yakın zamana kadar BTC’ye şüpheyle yaklaşırken bu yılın başlarında portföyüne BTC eklemeye başlamıştı.

- Sponsorlu Reklam-

Tesla’nın hisselerinin bir kısmını sattığı öğrenildiğinde, Portnoy bunu şirketin uzun vadeli sürekliliğine olan inanç eksikliğinin kanıtı olarak kabul etti. Musk bunu yalanladı ve aslında getirdiği yararın bir testi olduğunu iddia etti.

Twitter yanıtının bir bölümünde “Bitcoinlerimin hiçbirini satmadım” yazıyordu.

“Tesla, bilançoda nakit tutmanın bir alternatifi olarak Bitcoin’in likiditesini kanıtlamak için esasen sahip olduğu hisselerin % 10’unu sattı.”

 

Musk, kısa vadeli Bitcoin fiyat hareketleri için klasik bir kaynak. Birikimlerini sattığının ortaya çıkması ise bu konudaki duyarlılığı kolayca çarpıtabilecek ve fiyatları da etkileyebilecek düzeyde.

Olaydan sonra, BTC / USD 55.000 $ ‘a yakın seviyelere geri döndü ve hafta sonunun başlangıcından bu yana başka bir klasik “Elon ışığı” hareketi sayılabilecek neredeyse % 10 kazanç elde etti.

Blockstream CEO’su Adam Back, Twitter olayı hakkında “Bitcoin hodl doğrulandı” dedi.

Tesla’nın kendisi bu hafta rekor kâr bildirdi. Fiyat düşüşünün muhtemel tetikleyicilerinden biri olan madenciler için koşullardaki değişiklikler Pazartesi günü zaten hesaba katılıyordu ve eli zayıf olan traderler daha fazla olumsuzluk üzerine bahis oynuyorlardı.

(Visited 3 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,827.00 3.01%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,856.69 1.54%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 483.77 0.67%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 1.63%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.52 0.4%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.42 0.82%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243352 1.57%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.10 4.95%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.99 0.54%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.72 1.19%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.34 2.86%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.01 0.03%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 614.60 0.01%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 2.26%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003588 0.47%