Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinÜnlü Ceo'ya göre o altcoin kripto piyasasının yıldızı

Ünlü Ceo’ya göre o altcoin kripto piyasasının yıldızı

- Sponsorlu Reklam-

altcoinCoinbase CEO’su Brian Armstrong’a göre, bir altcoin, kripto endüstrisinin ekonominin diğer sektörlerine hızlı genişlemesinin en iyi örneği. Armstrong, Twitter’daki 862.000 takipçileri için yeni bir Coinbase blog yazısında, son zamalarda büyük önem kazanan, NFT oyna kazan oyunu Axie Infinitiy’nin (AXS) yükselişini ayrıntılı şekilde anlattı.

Rapor, Token Terminal’e göre, Axie Infinity tarafından son 30 günde kazanılan  186 milyon dolar (Ethereum’um arkasından geliyor) olan gelir miktarının altını çiziyor.

GB3yy2ehdy
Kaynak: tokenterminal, Gelir Verisi

“Axie Infinity’nin yarattığı servetin ötesinde, oyunun popülaritesi, yeni ve geniş bir kullanıcı sınıfının kripto uygulamalarını rahat kullanmasını sağlamak için bir araç olarak hizmet ediyor. Bu 1 milyon kullanıcı kriptoparalar, NFT’ler, dijital cüzdanlar ve DEX’ler [merkezi olmayan borsalar] ile ara yüz oluşturduğundan, bu yeni grubu diğer DeFi ve Web3 uygulamalarının doğal kullanıcıları olarak görmek zor değil.”

Coinbase’in raporunda bahsedildiği gibi, Axie Infinity bazen kullanıcıların Axies adlı çeşitli yaratıkları toplaması ve diğer oyunculara karşı savaşması nedeniyle Pokémon ile karşılaştırılıyor.

Axie’ler ayrıca “yetiştirilebilir” veya diğer oyuncularla takas edilebilir. Bir Axie yetiştirildiğinde veya takas edildiğinde, geliri şu anda 600.000.000 dolardan fazla olan Axie Infinity Hazinesine gider. Axie Infinity ekonomisi, bir yönetim simgesinden (AXS) ve Smooth Love Potion (SLP) adlı oyun içi para biriminden oluşur.

Coinbase, tüm ekosistemin kendi dijital ekonomisi gibi davrandığını söylüyor  ve şöyle belirtiyor:

- Sponsorlu Reklam-

“Axie Infinity kendi dijital ülkesiyse, oyun geliştiricisi Sky Mavis onun Federal Rezervi olarak hizmet ediyor. Fed’in ekonomiyi etkilemek için kullandığı çeşitli araçlara sahip olduğu durumlarda Sky Mavis, Axie ekonomisini sağlıklı tutmak amacıyla SLP ihraç oranını ve yetiştirme ücretlerini ayarlayabilir. Tıpkı gerçek bir ekonomi gibi, dijital ekonomilerin de enflasyonun etkilerini dikkate alması gerekiyor.”

Armstrong ve Coinbase, Axie Infinity’nin büyümesinin, dijital varlık ortamının nasıl spekülatif trading ve yatırımdan daha fazla bir şeye dönüştüğünü gösterdiğini düşünüyor. Konu ile ilgili şöyle belirtiyorlar:

“DeFi [merkezi olmayan finans], NFT’ler ve şimdi kripto oyunlarıyla, spekülatif tradingin kripto öldürücü uygulamasını geçerek etkileyici yeni uygulamalar ve modeller evrenine hızla ilerliyoruz. Kriptonun fayda aşaması son vites ilerlerken büyüleyici zamanlar yaşıyoruz. ”

CoinGecko’ya göre , yazının yazıldığı sırada AXS, bir yıldan kısa bir sürede %100.000’in üzerinde artışla 119 dolardan işlem görüyor.

(Visited 278 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakdailyhodl
kurbaga
Cryptoman
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Cryptoman 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilen Cryptoman, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 60,722.00 3.06%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,134.69 3.43%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 477.54 5.94%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.03 4.69%
solana
Solana (SOL) $ 195.56 4.90%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 5.41%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.70 4.15%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.29659 28.84%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00007 34.89%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.42 3.29%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.77 4.05%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.50 3.73%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.20 2.72%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 187.00 2.83%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.83 2.03%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.91 14.13%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 126.74 4.77%