Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinÜnlü Analist: Altkoin Toparlanması Geliyor! İşte Fırlayacak 3 Proje

Ünlü Analist: Altkoin Toparlanması Geliyor! İşte Fırlayacak 3 Proje

- Sponsorlu Reklam-

Ünlü Analist: Altkoin Toparlanması Geliyor! İşte Fırlayacak 3 Proje

Kripto influencer Tyler Swope, Ethereum ağını rahatsız eden çok önemli bir sorunu çözmeye yönelik üç projeye ışık tutuyor.

228.000 aboneye sahip olan Swope, madenci çıkarılabilir değerinin (MEV) Ethereum geliştiricileri arasında sıcak bir konu olduğunu belirtiyor. MEV, bir madenci, doğrulayıcı, sıralayıcı veya herhangi bir ayrıcalıklı protokol kullanıcısının blokzincirde işlem bloklarının yerleşimini keyfi olarak manipüle ederek elde ettiği değerdir.

MEV kârları, yatırımcı veya madenci tarafından toplanabilir, ancak bloklar alışılmadık bir şekilde manipüle edildiğinde, blokzincirde verimsizliklere neden olabilir.

Swope, geçen Cuma günü, devam eden Ethereum Ölçeklendirme Zirvesi sırasında, geliştiricilerin kafa karıştırıcı soruna çözüm bulmaya çalışırken birkaç kez MEV’den bahsedildiğine dikkat çekti.

Ethereum araştırmacıları, sorunu çözmek için Flashbots girişimini başlatırken Swope, MEV krizini de ele alan bazı tokenize kripto projelerinin ana hatlarını çizdi.

Keeper Dao (ROOK), 200 milyon dolarlık bir piyasa değerlendirmesinin hemen altında yer alan bir değere sahiptir.

“Keeper Dao, ticaret, takas ve borç vermeyi kapsayan merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarında tasfiyeleri, yeniden dengelemeleri ve arbitrajları yöneten Keeper stratejilerine ekonomik olarak katılımı teşvik eden bir protokoldür… Dao’nun amacı, madenciler tarafından yakalanan değerden ziyade kullanıcıların kârını en üst düzeye çıkarmak.

- Sponsorlu Reklam-

MEV, KeeperDao’nun büyük bir parçasıdır ve “HidingBook” onların MEV alanındaki büyük geliştirmelerinden birisidir. Github gönderilerinde bunu açıklıyorlar: “HidingBook, yalnızca KeeperDao sahipleri tarafından doldurulabilen ve gizli emirleri barındıran Hiding Game’in arka uç altyapısı bileşenidir. Ayrıca, sorunsuz bir kullanıcı arayüz deneyimi sağlayan istemci dostu API’leri de destekler.”

Bir istemciyi HidingBook ile entegre etmek, istemci kullanıcılarının MEV’in yakalanması için KeeperDao muhafızları ile koordinasyon içinde olmalarını sağlar. Bu bir kazan-kazan durumudur çünkü hem kullanıcılar hem de koruyucular, kullanıcının yine de gerçekleştireceği bir ticaretten elde edilen kârı en üst düzeye çıkarmak için birlikte çalışıyorlar.”

Analist ve yatırımcı ayrıca KeeperDao’nun Flashbots ile doğrudan rekabet halinde görünmediğini ve aslında gelecekte onlarla entegre olabileceğine dikkat çekiyor.

İlginizi çekebilir: Bitcoin 50.000 Doların Altına Düştü

Swope: İki Proje Flashbots ile Ciddi Bir Rekabet Halinde

Ünlü Analist: Altkoin Toparlanması Geliyor! İşte Fırlayacak 3 Proje

Swope’un listesindeki bir sonraki proje ise, şu anda yaklaşık 50 milyon dolarlık piyasa değeri olan StakeDAO (SDT)’dir.

“StakeDao, stake sermayesinin bir parçasıdır. Gelir paylaşımı Dao, hizmetlerini tokenize eder ve değeri sahiplere geri dağıtır. Hizmetleri barındıran uygulamalar, ikinci sürümde yayına girdi ve TVL (toplam kilitlenmiş değer) dün itibariyle 121 milyon doların üzerine çıktı.”

Swope, Stake Dao’nun kısa bir süre içerisinde v2 arbitraj çözümlerini kullanıma sunabileceğini ancak bunun ne zaman olacağı belli olmadığını belirtiyor. Proje, Flashbots ile doğrudan rekabet halinde olabilir, çünkü Stake, Swope’un bahsettiği üçüncü proje olan Archer Dao (ARCH) ile ortaktır.

Archer’ın tıpkı Flashbots gibi bir MEV çıkarma protokolü olduğunu söyleyen Swope, projenin Flashbots’u forkladığını belirtiyor.

ArcherDao, Swope’un listesindeki piyasa değeri bazında en küçük projedir ve yaklaşık 34 milyon dolarlık bir değere sahiptir.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Dominansı 2018 Yılından Bu Yana İlk Defa %50 Altına Düştü

(Visited 12 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakDailyHODL
enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,161.00 3.23%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,157.96 2.80%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 480.69 5.02%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.01 0.41%
solana
Solana (SOL) $ 196.35 0.80%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 3.20%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.89 0.81%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.293484 21.89%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000077 34.78%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.12 0.17%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.69 0.76%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.41 0.97%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.25 0.61%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.83 2.44%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.85 0.74%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.91 7.35%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 125.92 0.85%