Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainUniswap NFT'si 520.000 Dolara Satıldı

Uniswap NFT’si 520.000 Dolara Satıldı

- Sponsorlu Reklam-

Uniswap NFT'si 520.000 Dolara Satıldı

Son zamanlarda Uniswap tarafından V3 platformunu tanıtmak için kullanılan bir animasyonlu video, değiştirilemez token (NFT) şeklinde satıldı.

Video ve NFT, “@ pplpleasr1” adlı sanatçı tarafından oluşturuldu ve şu anda yaklaşık 520.000 $ değerinde olan 310 Eter (ETH) fiyatına ulaştı.

NFT’nin alıcısı, ” pleasrdao ” adı verilen, türünün ilk örneği olan merkezi olmayan bir otonom organizasyon(DAO). DAO, NFT’yi satın almak için özel olarak oluşturuldu.

Kripto veri platformu Nansen CEO’su ve DAO üyesi Alex Svanevik, “Pplpleasr, herhangi bir blok zincirinde basılmış en ikonik NFT’yi yarattı,” dedi.

“Pplpleasr, topluluğun ilk yaklaşımını anlamamız için bize ilham verdi ve aldığı karşılık harikaydı.”

Pplpleasr, Asyalı Amerikalılar ve pasifik adalılara karşı nefret suçları ve ayrımcılığın durdurulmasına yardımcı olmak için Asyalılarla Standla hareketine paranın tamamını bağışlıyor.

Satışla ilgili yorum yapan Pplpleasr, eserin kelimelerin ötesine geçtiğini belirtirken, fonların boşa gitmeyeceğine dair söz verdi.

- Sponsorlu Reklam-

Yaptığı NFT sanat eserini tanıttığı bir videoda Pplpleasr, yapıtı ortaya çıkarmanın bir aydan biraz fazla sürdüğünü söyledi. Eser, NFT marketplace Foundation.App’de satıldı.

DAO’nun gelecek planları ne?

Svanevik verdiği demeçte, DAO’nun başlangıçta Uniswap V3 NFT’yi satın almak için yaratıldığını fakat şimdi daha fazla sanat eseri almayı planladığını ifade etti. Svanevik, DAO’nun yaklaşık 200.000 dolar tutarındaki varlığının şu anda ETH’de olduğunu ekledi.

Svanevik, Ethereum topluluğunda bulunan 30’dan fazla kişinin, Compound’dan Calvin Liu, Gauntlet Network’ten Tarun Chitra ve Mechanism Capital’den Andrew Kang da dahil olmak üzere DAO’nun bir parçası olduğunu söyledi.

Kang, “gelecek topluluk mülkiyetidir” derken,  “sadece arkadaşlarımızla kazanmakla kalmıyor, aynı zamanda kolektif mülkiyetimiz ve takdirimiz, NFT’ye herhangi bir bireysel/merkezi varlığın kendisinin sahip olduğundan daha fazla değer katıyor ” dedi.

Svanevik, gelecekte muhtemelen daha fazla NFT satın almanın yanı sıra, DAO’nun desteklemek istediği sanatçılardan oluşan bir sanat komisyonu kurulabileceğinden bahsetti. Ayrıca, DAO’da bulunan DeFi deneyimi göz önüne alındığında, NFT’lerin ve DeFi’nin bir araya getirilmesinin denenebileceğini ifade etti.

(Visited 4 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,561.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,222.27
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 488.99
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 214.00
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 44.24
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.26534
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00004
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.53
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.16
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.25
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.58
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.82
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.97
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.65