Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinTwitter Bitcoin'e Yatırım Yapmayı Değerlendiriyor!

Twitter Bitcoin’e Yatırım Yapmayı Değerlendiriyor!

- Sponsorlu Reklam-

Twitter Bitcoin'e Yatırım Yapmayı Değerlendiriyor!

Sosyal medya devi Twitter, Tesla’nın Bitcoin’e yatırım yapma kararının kendilerine yansıyıp yansımayacağını değerlendiriyor.

Platformun CFO’su Ned Segal, CNBC’de yayınlanan Squawk Box isimli röportajda, sosyal medya devinin Bitcoin’i bilançosuna ekleme ve hatta Btc’yi ticari işlemler için kullanma olasılıklarını gözden geçirdiklerini söyledi.

“Çalışanlara Bitcoin ile ödeme talep etmeleri durumunda nasıl ödeme yapabileceğimizi, bir satıcı BTC ile ödeme yapılmasını isterse nasıl ödeme yapabileceğimizi ve bilançomuzda BTC’ye sahip olmamız gerekip gerekmediğini değerlendirmek için pek çok ön çalışma yaptık.”

Twitter portföyünde veya ödeme protokolünde henüz bir değişiklik yapmazken Segal, şirketin önde gelen dijital varlığı ne zaman satın alabileceği ve kullanabileceği konusunda bir tahminde bulunuyor.

“Bakacağımız en önemli şeylerden biri, insanların bizimle çalışırken Bitcoin’le işlem yapmak isteyip istemedikleri konusudur. Çünkü o zaman, Bitcoin alıp almama hususunu sağlıklı bir şekilde değerlendirebiliriz.”

Segal’ın açıklaması, Tesla’nın 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını ve otomobil üreticisinin müşterilerinin, BTC ile ödeme yapmasına izin vermek için çalıştığını açıkladıktan birkaç gün sonra geldi. Tesla’nın duyurusu ile, Bitcoin’in fiyatı 39.000 dolarlık bir seviyeden 47.000 doların üzerine çıkmıştı.

PayPal, Tesla ve Mastercard şirketlerinin ardından Twitter da kripto paralarla ilgilenen başka bir teknoloji devi olarak gözlerden kaçmıyor. Kurum, şimdiye kadar net karar vermemiş olsa da yapılan bu hamlelerin daha fazla şirketi etkileyeceği sonucu ortaya çıkıyor.

- Sponsorlu Reklam-

Diğer taraftan ABD’nin yeni Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto paraların bir düzenlemeye tabi tutulması konusunda ısrarcı tutumunu koruyor. Aksi takdirde yasa dışı kullanımın önüne geçilemeyeceğini belirtiyor. Bu  yönleriyle 2021 yılı kripto paralar açısından pek çok ilke ev sahipliği yapacak gibi görünüyor.

(Visited 9 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,804.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,239.17
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.98
cardano
Cardano (ADA) $ 2.17
solana
Solana (SOL) $ 216.54
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.80
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.265199
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.95
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.51
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.32
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.72
litecoin
Litecoin (LTC) $ 197.52
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.98
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.66