Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainTron'un Sahip Olduğu Video Platformu Eleştirildi

Tron’un Sahip Olduğu Video Platformu Eleştirildi

- Sponsorlu Reklam-
tronun sahip oldugu video platformu elestirildi 602128fe3f36b

Bilindiği üzere Amerika Kongre Binası Çarşamba günü Trump yanlısı isyancılar tarafından ihlal edildi. Bu olay, bir polis memuru da dahil olmak üzere beş kişinin ölümüne ve birçok kişinin yaralanmasına neden oldu. İsyancıların, bu ihlal esnasında Tron’un sahibi olduğu video platformu DLive’ı kullanarak canlı yayın çekmeleri eleştirildi.

Kar amacı gütmeyen bir yasal kuruluş olan Güney Yoksulluk Hukuk Merkezi (SPLC), Perşembe günü blogunda ‘white supremacists and neo-fascists’ yasağı nedeniyle YouTube’a alternatif olarak Dlive’ın kullanıldığını söyledi.

SPLC, protestoları canlı olarak yayınlayan beş DLive hesabı tanımladığını söyledi: “Baked Alaska”,  “Gloomtube”,  “Murder the Media”,  “Loulz” and “Woozuh” .
Bir postta,‘Baked Alaska managed to breach the Capitol building‘ (Baked Alaska Capitol binasını ihlal etmeyi başardı) diyordu.

Platform ayrıca aşırılık yanlılarının finansmanından ödüller kazanıyor. SPLC, Dlive’in her bağıştan %25’ini aldığını, %20’sinin platformun kendisine gittiğini ve %5’inin bahis sistemi aracılığıyla diğer DLive kullanıcılarına yeniden dağıtıldığını söyledi.

DLive, Bu makalenin yayınlanmasından kısa bir süre sonra bir açıklama yaptı: ‘İçerik oluşturucularımızın güçlendirilmesini güçlü bir şekilde savunurken, herhangi bir şiddet ve yasadışı faaliyet biçimine karşı sıfır toleransımız olduğunu bilmenizi isteriz.’

Perşembe gününden bu yana platform, üç hesabı askıya aldığını, beş kanalı çevrimdışı hale getirdiğini, iki hesabın canlı akışını yasakladığını ve 100’den fazla geçmiş yayını kalıcı olarak kaldırdığını söyledi.

Aralık 2019’da Tron kurucusu Justin Sun, firmasının DLive ile bir satın alma anlaşması yaptığını, platformu Tron Blockchain’e taşıdığını ve Bittorrent’in BLive akış hizmeti ile entegre ettiğini açıkladı.

- Sponsorlu Reklam-


tronun sahip oldugu video platformu elestirildi 602128ff05722

ve

tronun sahip oldugu video platformu elestirildi 602128ff335ac

coindesk

(Visited 2 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Volkan Demir
Volkan Demir
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Volkan Demir, iş hayatına özel bir bankada Kobi Bankacılığı Satış ve Pazarlama Yöneticisi pozisyonunda başladı. Daha sonra özel bir şirkette Finans Yöneticisi olarak çalışma hayatını devam ettirdi. Bitcoin Pizza Günü olarak anılan 22 Mayıs 2010 tarihinde kripto para dünyasına ilk adımını atan Demir, grafiklerin dostu, analiz uzmanı ve aynı zamanda iyi bir aşçıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,352.00 0.53%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,921.56 0.31%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 471.91 1.74%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.55%
 • solanaSolana (SOL) $ 167.14 3.31%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.54 2.21%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.238639 1.48%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.40 1.33%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.98 1.23%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.34 0.16%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.37 2.36%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.67 0.92%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 625.15 2.98%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 0.64%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003695 0.27%