Perşembe, Ekim 28, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaBitcoinTecrübeli Zincir-İçi Analistlerden Umut Verici Bitcoin (BTC) Yorumu

Tecrübeli Zincir-İçi Analistlerden Umut Verici Bitcoin (BTC) Yorumu

- Sponsorlu Reklam-

BTC, Bitcoin, Willy Woo, PlanB, Stock-to-Flow

Zincir-içi analisti Willy Woo, Bitcoin varlıklarının net büyüme rakamlarıyla ilgili olarak, boğa piyasasının bozulmadan devam ettiğini söylüyor.

Aynı şekilde, Stok Akış Modelinin oluşturucusu PlanB, mevcut düzeltmenin popüler modelin kabul edilebilir sapması içinde olduğunu vurguluyor.

Her iki analist de, Bitcoin’in muhtemelen kaybedilen seviyeleri geri kazanacağını ve boğa piyasasının devam edeceğini savunuyor.

Willy Woo: Bitcoin (BTC) Yalnızca Isınıyor

Bitcoin fiyatındaki son düşüş, bazıları tarafından dramatik bir olay ve kripto piyasasının yaklaşmakta olan durgunluğuna bir işaret olarak görüldü. Öte yandan diğerleri, bu düşüşü indirimli bir alım fiyatı olarak kabul ediyor.

Ünlü zincir-içi analistlerden birisi olan Willy Woo, uzun vadeli bir Bitcoin Varlıkları Net Büyüme grafiği yayınladı. Grafik, BTC fiyatındaki düşüşün ağ varlıklarında radikal bir düşüşe neden olmadığını gösteriyor.

BTC, Bitcoin, Willy Woo, PlanB, Stock-to-Flow
Kaynak: Glassnode

Öte yandan, son dönemdeki 14 günlük hareketli ortalama açıkça kırıldı. Hatta, Bitcoin yerel bir zirve arayışında Wyckoff dağıtımını takip ederken, bu zincir-içi göstergenin değerinde bir miktar düşüş oldu. Bununla birlikte, mevcut piyasa düşüşü paradoksal olarak ağ varlıklarında önemli bir artışa yol açtı.

- Sponsorlu Reklam-

Önceki döngülerin balon zirvelerine kıyasla, bu davranış beklenmedik bir durum. Hem 2013’te hem de 2017’de BTC’nin zirvesi, BTC kullanıcılarının büyüme oranında çarpıcı bir düşüşe yol açtı. Takip eden aylar boyunca, kullanıcı sayısındaki değerler tekrar kazanılamadı. Bugün, göstergenin önceki zirveyi çoktan kırdığını görebiliyoruz fakat fiyat henüz net bir sıçrama yaşamadı.

Willy Woo’ya göre bu, piyasaya yeni varlıkların girdiğini ve uzun vadeli boğa piyasasının yapısının bozulmadan devam ettiğinin bir işareti. Ayrıca, başlangıcından bu yana Bitcoin kullanıcılarının sayısı her yıl ikiye katlanıyor.

Willy Woo bu konu hakkında şunları söyledi:

“2021 zirvesinin 2017’nin zirvesinden çok daha yüksek seviyelerde sona ermesi bekleniyor. Bu trend altında sadece ısınıyoruz.”

İlginizi çekebilir: Ünlü Yatırımcı: “Bu Altkoin Yarış Atı Gibi Geliyor! Yakından Takip Ediyorum”

PlanB: Sadece Bir STF Sapması

Benzer bir görüş, başka bir tanınmış makro analist olan PlanB tarafından paylaşıldı. Ünlü Bitcoin Stok Akış Modelinin oluşturucusu, 36.000 dolar civarında seyreden mevcut BTC fiyatının hala kabul edilebilir sapma içerisinde olduğunu iddia ediyor.

PlanB’ye göre, bugün BTC için model fiyatının 60.000 dolar (siyah çizgi) olduğu söylenebilir. Üst sapma, 120.000 dolar ile bu değeri iki katına çıkartırken, alt sapması 30.000 dolar seviyelerinde yani yarısındadır.

Bu iki hat, kripto para biriminin boğa koşusunun devamı için oldukça önemli olan STF model kanalını (mavi bant) oluşturur.

BTC, Bitcoin, Willy Woo, PlanB, Stock-to-Flow
Kaynak: S2F Multiple/ Twitter

Son olarak PlanB, önümüzdeki birkaç ay boyunca BTC fiyatının 30.000- 35.000 dolar civarında kalmasının endişe oluşturabileceği sonucuna vardı. Ancak analist, “BTC fiyatının önümüzdeki günler/ haftalarda geri dönmesini” bekliyor.

İlginizi çekebilir: Glassnode: Bitcoin Ağındaki Kullanıcı Sayısı Artıyor!

(Visited 82 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 61 times, 3 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,261.00 3.80%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,232.75 6.01%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.43 7.51%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.01 2.13%
solana
Solana (SOL) $ 198.01 4.38%
xrp
XRP (XRP) $ 1.07 4.40%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.67 3.05%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.335819 37.62%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000069 1.14%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.94 5.87%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.96 1.71%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.35 3.12%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.26 1.89%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.75 3.12%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.86 1.64%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.01 12.69%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 128.33 3.61%