Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaAltcoinSushiSwap Tekrar Saldırıya Uğradı

SushiSwap Tekrar Saldırıya Uğradı

- Sponsorlu Reklam-
sushiswap tekrar saldiriya ugradi 60212e625c686

SushiSwap uzun süreli tekrarlanan bir saldırıya uğradı. Saldırgan, ilk likiditeyi sağlamak ve süper karlar elde etmek için bir çift DIGG ve WETH kullandı. 

Twitter kullanıcısı simp2win’e göre, saldırı son iki aydır devam ediyordu ve kendisi bu saldırının 10 milyon dolarlık fonları etkilediğini tahmin ediyor.

Son 2 ayda SUSHI konuşan liderlerinden hiçbiri neden bu 2 ay boyunca devam eden ve SUSHI sözleşmelerinden 10 milyon doların üzerinde fonla sonuçlanan bir istismarı bildirmedi? Bobby, lütfen otopsi sonuçlarını yaz ve suşi şortlarına Genkidama’nın gücünü ver. !

Sorun, DIGG-WBTC ticaret çifti için işlem ücretinin bir saldırgan tarafından özel araçlar kullanılarak kaldırılması şeklinde tanımlanıyor. Bu saldırı, ilk SushiSwap saldırısına benziyor. İkisi de bir alım satım çiftinin döviz fiyatını manipüle ederek kar elde ediyor ancak süreç farklı işledi.

İlk saldırı, saldırganın ilk likiditesini değiştirerek bu yeni ticaret çiftinin fiyatını manipüle ederek ilgili ticaret çiftini kendisi için karlı tutmak amacıyla LP belirtecini ve diğer jetonları kullanarak bir saldırı oluşturmasıydı.

Bu saldırı ise, DIGG’yi WETH ticaret çifti olmadan kullandı ve saldırgan bu ticaret çiftini oluşturdu. İlk işlem fiyatı değiştirilerek komisyon değişim sürecinde büyük bir kaymaya neden oldu. Saldırganların, ilk likidite ve büyük karlar sağlamak için yalnızca az miktarda DIGG ve WETH kullanması gerekiyordu.

Topluluk, durumun 10 saatten daha uzun bir süre önce çözüldüğünü bildiren Keno adlı bir Twitter kullanıcısı tarafından sakinleştirildi. Ona göre, likidite sağlayıcılarının hiçbir fonu etkilenmedi ve kullanıcıların herhangi bir işlem yapması gerekmiyor.

Keno isimli kullanıcı bu durumu şöyle açıkladı:

Yeni çiftlerin eklenmesiyle, Onsen’e birkaç ETH olmayan çift eklendi, ancak SushiMaker’da DIGG / WBTC için hiçbir köprü yapılandırılmadı. SushiMaker, işlem ücretlerinin %0,05’ini alan ve tutarsız kayıplar olmaksızın ek SUSHI ödülleri kazanmak için SUSHI’yi xSUSHI olarak hisseden kullanıcılara aktaran bir sözleşmedir. Varsayılan olarak, SushiMaker birikmiş komisyonları (ve bunların çiftlerini) ETH’de ve ardından SUSHI’de satar.

Köprünün amacı, SushiMaker’ın ETH çifti olmayan bir varlık için komisyon satması durumunda, bunu yeterli likiditeye sahip ETH dışında bir şeye yapabilmesidir. Köprü olmadan, SushiMaker’ın o varlığın komisyonunu dönüştürmeye çalışacağı bir ETH çifti oluşturmak için likidite eklenebilir ve bu da daha sonra küçük likidite nedeniyle fiyat üzerinde büyük bir etkiye sahip olur. Bu sonuçta, SushiMaker’ın xSUSHI üyelerini değil, bu ETH çiftleri için likidite sağlayıcılarını ödüllendirmek için bu varlığa “hizmet vermesi” ile sonuçlanır.

Hiçbir temel LP veya xSUSHI pozisyonu etkilenmez ve yalnızca o hizmetten önceki hizmetten etkilenen varlığın karı (%0,05 DIGG / WBTC Takas Ücreti) xSUSHI üyelerine kaybedildi. XSUSHI üyeleri için bu sorunu çözmek için bir üretici sözleşmesi aracılığıyla DIGG için bir köprü kurduk. DIGG-WBTC komisyonuyla ilgili bu sorun 26 saatten biraz fazla sürdü. WBTC komisyonunun bir kısmı doğru bir şekilde dönüştürüldü, DIGG’nin bir kısmı dönüştürülmedi. Kullanıcıların fonları hiçbir şekilde etkilenmedi, çünkü SushiMaker sözleşmesi xSUSHI sahiplerine ait olan komisyonun sadece bir kısmını alıyor.

 

- Sponsorlu Reklam-

Kasım 2020’de ise SushiSwap (SUSHI) 0xMaki topluluk yöneticisi, birinin SushiSwap güvenlik açığından 10.000 ila 15.000 ABD Doları kar elde ettiğini ve kullanıcıların fonlarının güvende olduğunu belirtmişti.


sushiswap tekrar saldiriya ugradi 60212e664dd15

ve

sushiswap tekrar saldiriya ugradi 60212e667c90f

blockchain24

(Visited 3 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Volkan Demir
Volkan Demir
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Volkan Demir, iş hayatına özel bir bankada Kobi Bankacılığı Satış ve Pazarlama Yöneticisi pozisyonunda başladı. Daha sonra özel bir şirkette Finans Yöneticisi olarak çalışma hayatını devam ettirdi. Bitcoin Pizza Günü olarak anılan 22 Mayıs 2010 tarihinde kripto para dünyasına ilk adımını atan Demir, grafiklerin dostu, analiz uzmanı ve aynı zamanda iyi bir aşçıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,014.00 2.04%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,893.46 0.57%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 467.67 1.91%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.58%
 • solanaSolana (SOL) $ 162.95 1.98%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.78 1.4%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237730 0.73%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.67 1.55%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.75 1.54%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 188.10 1.21%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.23 1.84%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.52 0.75%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 625.20 0.57%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 3.6%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003655 0.71%