Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinSuçlular Bitcoin'i Terk Ediyor

Suçlular Bitcoin’i Terk Ediyor

- Sponsorlu Reklam-

Suçlular Bitcoin'i Terk Ediyor

Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı’nın (CIA) eski bir direktörü olan Michael Morell, Bitcoin’in yasadışı faaliyetlerde zaten sınırlı olan kullanımının düşüşte olduğuna inanıyor.

Küresel güvenlik yayını The Cipher Brief  tarafından yayınlanan bir makalede Morell, yasadışı kullanıcıların “Bitcoin’den, Anonimlik ile Güçlendirilmiş Kripto Para Birimleri (AEC’ler) olan daha güçlü anonim kripto para birimlerine geçişini gösteren kanıtların arttığını ifade ediyor.

Eski CIA yöneticisi, çevrimiçi darknet pazarı (DNM) Beyaz Saray Pazarı ve hizmet olarak fidye yazılımı grubu Sodinokibi’nin, artık ödemeler için yalnızca gizlilik odaklı kripto para birimlerini kabul ettiğini söyledi.

“Öne çıkan DNM ‘Beyaz Saray Pazarı’, yalnızca Monero’yu (XMR) kabul etmeye başladı. Benzer şekilde, fidye yazılımı grubu Sodinokibi artık Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmiyor ve yalnızca Monero’yu kabul edecek.”

Morell’e göre, Bitcoin’in halka açık ve doğrulanabilir blok zinciri, onu suç faaliyetleri için uygunsuz kılıyor.

“Araştırmamıza dayanarak, kötü aktörlerin yasadışı faaliyetlerini tanımlama şansını en üst düzeye çıkaracak bir finansal ekosistem olsaydı, bunun blockchain olacağını düşünürdüm.”

Morell ayrıca, “Bitcoin’in yasadışı finansta kullanımına ilişkin geniş genellemelerin önemli ölçüde abartıldığını” gözlemliyor.

- Sponsorlu Reklam-

İlginizi çekebilir: Şok İddia: Piyasa 500 Kat Büyüyebilir!

(Visited 7 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakdailyhodl
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,883.00 1.96%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,912.74 0.11%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 469.66 2.1%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.24%
 • solanaSolana (SOL) $ 164.04 2.94%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.47 2.82%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237407 0.74%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.80 2.12%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.99 2.21%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.89 1.27%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.15 2%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.46 0.58%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 622.07 0.81%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 2.18%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003712 0.75%