Salı, Ekim 19, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKriptopediStablecoin (Stabilkoin) Nedir?

Stablecoin (Stabilkoin) Nedir?

- Sponsorlu Reklam-
stablecoin stabilkoin nedir 60211bce82499

Stabilkoin, fiyat istikrarı sunmaya çalışan ve bir rezerv varlık tarafından desteklenen yeni bir kripto para birimi sınıfıdır. Stabil koinler bazı “istikrarlı” varlıklara veya varlık sepetlerine göre, sabitkoin fiyatının oynaklığını en aza indirgemek için tasarlanmış kripto para birimleridir. Bir stabilkoin bir kripto para birimine, paraya veya borsada işlem gören mallara sabitlenebilir.

TEMEL ÇIKARIMLAR

1) Stabil koinler, piyasa değerini bazı harici referanslara sabitlemeye çalışan kripto para birimleridir.

2) Stabil koinler, ABD doları gibi bir para birimine veya altın gibi bir emtia fiyatına sabitlenebilir.

3) Stabil koinler, teminatlandırma (destek) yoluyla veya referans varlığı veya türevlerini alıp satmaya yönelik algoritmik mekanizmalar yoluyla fiyat istikrarına ulaşır.

Stabil koinlerin Anlamı:

Bitcoin en popüler kripto para birimi olmaya devam ederken, kullanıcılar değerlemelerinde yüksek oynaklıktan muzdarip olma eğilimindedir. Örneğin, geçen yılın Kasım ayında yaklaşık 5.950 $ seviyesinden Aralık ayında 19.700 $ ‘ın üzerine çıktı ve ardından üçte iki oranında düştü ve Şubat başında 6.900 $ seviyesine geriledi. Gün içi fiyat dalgalanmaları bile ciddi olabiliyor. Kripto para birimlerinin birkaç saat içinde her iki yönde yüzde 10’dan fazla hareket ettiğini görmek yaygındır.

Bu tür kısa vadeli dalgalanma, bitcoin ve diğer popüler kripto para birimlerini halkın günlük kullanımı için uygunsuz hale getirmektedir. Esasen bir para birimi, bir parasal mübadele aracı ve parasal değerin bir saklama modu olarak hareket etmeli ve değeri, daha uzun zaman dilimlerinde nispeten sabit kalmalıdır. Kullanıcılar, yarınki satın alma gücünden emin değillerse, onu benimsemekten kaçınacaklardır.

- Sponsorlu Reklam-

İdeal olarak, bir kripto para, satın alma gücünü korumalı ve mümkün olan en düşük enflasyona sahip olmalı, harcamayı teşvik edecek kadar yeterli olmalıdır. İşte Stabil koinler, bu ideal davranışı elde etmek için bir çözüm sunmaktadır.

 

(Visited 44 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 2 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,501.00 2.51%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,820.71 2.17%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 484.52 1.28%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.12 0.27%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.27 0.27%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.32 1.94%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.244698 3.76%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.36 2.29%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.64 1.48%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.46 1.91%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 56.92 3.43%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.79 1.53%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 612.38 1.42%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.47 1.17%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003606 0.88%