Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainŞok Binance kararı: Ödemeler yasaklandı!

Şok Binance kararı: Ödemeler yasaklandı!

Santander UK, kripto para borsası Binance'e yapılan ödemeleri yasaklayarak Barclays'e katıldı.

- Sponsorlu Reklam-

binance, borsa, kripto para, Santander

Son zamanlarda yasaklamalar ile ilgili gündeme gelen, popüler kripto para borsası Binance, yeni bir yasaklama ile karşı karşıya. Trendkoin olarak, daha önce, İngiltere’nin ana finansal takipçisinin, Binance’in İngiltere’de faaliyet gösteremeyeceğini söylediğini bildirmiştik. Finansal Yürütme Otoritesi, Binance’in tüm reklamlarını ve finansal promosyonlarını 30.06.2021 tarihine kadar kaldırması gerektiğini bildirmişti. Ayrıca, Binance web sitesinde ve sosyal medya kanallarında ”Binance şirketinin, İngiltere’de düzenlenen herhangi bir faaliyeti gerçekleştirmesine izni yoktur.” şeklinde açıklama yapmak zorundaydı.

Bu yasaklama, gündemdeki önemini henüz yitirmemişken, yine Trendkoin olarak, Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’in Binance hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildirmiştik. Bunun sebebi ise kayıt dışı işlemlerdi.

Binance için yapılan diğer yasaklama kararı da Stander Uk tarafından verildi

Santander UK, müşterilerine bir e-posta göndererek bilgilendirme yaptı. Bu e-postada yer alan bilgiye göre kripto para borsası Binance’e yapılan ödemeler yasakladı.

”Güvenliğiniz için Binance’e yapılan ödemeleri durduruyoruz. 8 Temmuz 2021’den itibaren mümkün olan her yerde Santander hesaplarından Binance’e yapılan ödemeleri durduracağımızı bildirmek isteriz. Bu, Finansal Yürütme Otoritesinin (FCA) kullanıcılara yönelik son uyarısını dikkate alıyoruz. Bu yüzden, dolandırıcılıktan korumaya yardımcı olmak için bu yasaklamayı koyuyoruz. Şimdilik, Binance borsasından hesabınıza/hesaplarınıza yapılan ödemeler için herhangi bir kısıtlama getirmeyeceğiz. Tek amacımız sizi korumak ve paranızı güvende tutmak. Bu yüzden de, bu adımı atıyoruz ve elimizden gelen her şeyi yapmak istiyoruz. Durumu izlemeye devam edin ve herhangi bir değişiklik olursa haber verin. ”

Banka durumu izlemeye devam edecek.

Birkaç gün önce, İngiliz bankacılık devi Barclays de Binance’e bir yasaklama getirdi. Ve Binance’e yapılan banka ve kredi kartı ödemelerini durdurduğunu bildirdi. Bunun sebebi ise hafta başında Binance Markets Limited ile ilgili FCA bildirimiydi.

Ancak, Birleşik Krallık’taki en büyük kripto para borsası olan Binance varlığıyla ilgili kullanıcı uyarısının ülkedeki hizmetlerini etkilemeyeceğini iddia etti.

- Sponsorlu Reklam-

İlgilinizi çekebilir: Bitcoin piyasasında tekrar korku hakim: Tehlike çanları mı çalıyor?

(Visited 540 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakutoday
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,352.00 0.53%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,921.56 0.31%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 471.91 1.74%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.55%
 • solanaSolana (SOL) $ 167.14 3.31%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.54 2.21%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.238639 1.48%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.40 1.33%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.98 1.23%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.34 0.16%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.37 2.36%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.67 0.92%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 625.15 2.98%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 0.64%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003695 0.27%