Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainSert düzenleme: Kripto dolandırıcılık faaliyetlerine son!

Sert düzenleme: Kripto dolandırıcılık faaliyetlerine son!

- Sponsorlu Reklam-

kripto dolandırıcılık

Uluslararası kripto dolandırıcılık faaliyetleri ve anlaşmazlıkların üstesinden gelmek için İngiltere merkezli bağımsız hukuk ekibi kuruldu.

CFAAR ağı, İngiliz mahkeme sistemindeki kripto ile ilgili erken anlaşmazlıkların bazılarını ele alma konusunda deneyime sahip uygulayıcılara ev sahipliği yapacağını açıkladı.

Birleşik Krallık hukuk endüstrisindeki kripto uzmanları, kriptoyla ilgili dolandırıcılık faaliyetlerine karşı düzeltme sağlamayı amaçlayan Crypto Fraud and Asset Recovery (CFAAR) ağının başlatıldığını duyurdu.

Başlatılan ağdaki grup ise, avukatlar, adli muhasebeciler, kurumsal istihbarat ve varlık kurtarma uzmanları gibi çok çeşitli profesyonelleri içeriyor.

CFAAR ağının başlatılması; hırsızlık, ilk kripto varlık teklifleri ve fidye yazılımı saldırılarını içeren dolandırıcılık faaliyetlerindeki artışa bağlanıyor. Hukuk uzmanlarından oluşan birleşik bir yaklaşımla, CFAAR’ın ekibi, “mümkün olan en iyi tazminat yollarını” sağlayarak kripto suçlarına ve dolandırıcılığa “sağlam ve etkili bir şekilde yanıt vermeyi” amaçlıyor.

İngiltere merkezli kripto hukuk ekibinin kurucu üyeleri Asset Reality, Essex Court Chambers, Grant Thornton, Osborne Clarke, Rahman Ravelli, RPC, Stewarts ve Twenty Essex tarafından yapılan duyuruda şunlar belirtildi:

“CFAAR, İngiliz mahkemeleri önünde kriptoyla ilgili ilk anlaşmazlıkları yöneten uygulayıcıların yanı sıra küresel kripto dolandırıcılık soruşturmalarına karşı da uygulayıcıları içermektedir. Bunlara adli tıp, savunma ve kripto varlıklarının izlenmesi ve kurtarılmasına yönelik öncü yaklaşımlarda aktif olarak yer alan uygulayıcılar eşlik etmektedir.”

- Sponsorlu Reklam-

Ağ, kripto uzmanlarından daha fazla katılım isterken, kripto ile ilgili adli ve düzenleyici incelemeler ve istişarelerde yetkili ve bağımsız olma niyetini netleştirdi.

Bu yeni lansmana atıfta bulunan İngiltere Yüksek Mahkemesi Yargıcı Adaleti Lawrence Collins şunları söyledi:

“Ceza yaptırımı mağdurlar için yeterli bir çözüm değil. Londra uzun zamandır önde gelen bir finans ve profesyonel merkez olmuştur. Ancak ne yazık ki aynı zamanda uluslararası mali suçlar için bir merkeze dönüşüyor olabilir.”

Yakın tarihli bir rapor ise, Londra polisi ve Kraliyet Savcılık Servisi tarafından ortaya konulan istatistiklere dayanarak, kripto dolandırıcılıklarında yaklaşmakta olan bir artışın altını çizdi. Mevcut bulgular acil bir tehdit olmadığını öne sürse de CPS, bildirilen toplam dolandırıcılığın yüzde 86’sının siber bağlantılı olduğunu tahmin ediyor.Rapor, bildirilen 27.187 siber suçun yaklaşık yüzde 21’inin kripto para yatırımlarıyla ilgili olduğunu buldu. Bununla birlikte büyük resim, kripto para birimiyle ilgili suçlarda toplam 822.276 dolandırıcılık vakasının sadece yüzde 0,6’sını oluşturduğunu gösteriyor.

İlginizi çekebilir: Bu ay tam 3 en iyi altcoin birimi ralliye hazırlanıyor!

(Visited 106 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

hayrunisabayar
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 62,290.00 1.58%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,756.72 1.89%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 487.10 3.72%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.14 0.43%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.19 1.57%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.14 1.58%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.247141 4.03%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.97 0.25%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.51 1.12%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.03 1.19%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.52 0.23%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.71 2.68%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 612.27 0.46%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.49 3.3%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003601 0.01%