Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinSEC, Kryptoin Bitcoin ETF Başvurusunun Resmi İncelemesine Başlıyor

SEC, Kryptoin Bitcoin ETF Başvurusunun Resmi İncelemesine Başlıyor

- Sponsorlu Reklam-

SEC, Kryptoin Bitcoin ETF Başvurusunun Resmi İncelemesine Başlıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Kryptoin’in Bitcoin borsa yatırım fonu başvurusunun resmi incelemesine başladı.

  • SEC Perşembe günü, yatırım danışmanlığının Cboe BZX Borsasına sunduğu Kryptoin Bitcoin ETF Tröst’ünü değerlendirmeye başlayacağını duyuran bir açıklama yayınladı.
  • Kryptoin, 2019 yılında da Bitcoin ETF’si için resmi başvuru yapmış fakat olumlu netice alamamıştı.
  • Söz konusu ETF başvurusu, federal düzenleyicinin VanEck ve WisdomTree’den sonra değerlendirdiği üçüncü aktif bitcoin borsa yatırım fonudur. Düzenleyicinin her birini onaylamak veya reddetmek için 240 güne kadar süresi bulunuyor.
  • Şu anda, kurumun önünde dokuz aktif ETF başvurusu yer alıyor ve Grayscale GBTC Tröst’ünü bir ETF’ye dönüştürme niyetini daha önce açıklamıştı. Düzenleyici kurum, rekabeti teşvik etmek ve bir şirketi diğerine tercih etmekten kaçınmak için aynı anda birden fazla ETF’yi onaylayabilir.

İlginizi çekebilir: ABD’nin Bitcoin ETF Sorunu: Yetkililer Neyi Bekliyor?

(Visited 7 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,756.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,227.24
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 487.29
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 216.73
xrp
XRP (XRP) $ 1.09
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.89
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.265118
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.87
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.48
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.51
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.01
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.99
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.66