Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainSEC, Elon Musk'ın Tweet'lerini İnceleyebilir!

SEC, Elon Musk’ın Tweet’lerini İnceleyebilir!

- Sponsorlu Reklam-

SEC, Elon Musk Tweet'lerini İnceleyebilir!

Hukuk danışmanları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Tesla CEO’su Elon Musk’ı Bitcoin ile ilgili sosyal medya faaliyeti ve açıklamaları nedeniyle soruşturabileceği konusunda uyardı.

Tesla, 8 Şubat’ta 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını ve çok yakında BTC ödemelerini kabul edeceğini duyurdu. Hemen ardından BTC fiyatı 48 bin doların üzerine fırlayarak rekor kırdı.

SEC’nin yaptırım biriminde eski bölüm şefi olan, Linklaters’ın ortaklarından Doug Davison,  yaptığı açıklamada şunu söyledi:

“Tesla CEO’sunun gönderileri, Bitcoin’in fiyatlandırılması ve piyasadaki son hareketler göz önüne alındığında SEC tarafından soruşturulması sürpriz olmaz.”

Avrupa Merkez Bankası Eski Başkan Yardımcısı Vitor Constâncio da SEC’nin bu durumu soruşturacağını söyledi.

- Sponsorlu Reklam-

SEC ve Emtia Vadeli İşlem Alım Satım Komisyonu, piyasa manipülasyonundan şüphelendikleri durumlarda soruşturma başlatma yetkisine sahiptir.

Musk, Bitcoin ve DOGE ile ilgili Twitter üzerinden birçok gönderi paylaştı ve bu gönderiler, sosyal medya platformundaki Bitcoin faaliyetinin rekor seviyelere ulaşmasına katkı sağladı.

Bitcoin, geçtiğimiz ay Musk’ın Twitter biyografisine #Bitcoin hashtag’ini eklemesinin ardından yüzde 20 fırladı.

Tesla’nın Bitcoin satın aldığı haberinin de BTC fiyatındaki son yükselişe katkı sağladığına hiç şüphe yok. Musk’ın 46,5 milyon takipçisiyle paylaştığı gönderileri, piyasayı etkileme gücüne sahip.

Tesla CEO’su, son olarak 10 Şubat tarihli gönderisinde oğlu için Dogecoin satın aldığını söyledi ve DOGE, yüzde 13 fırladı.

SEC’in Görevi Nedir?

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (İngilizce: U.S. Securities and Exchange Commission (SEC)), Amerika Birleşik Devletleri’nde menkul kıymetler ve borsaları denetleyen bir kuruluştur. Komisyon, federal menkul kıymet yasalarını uygulamak, menkul kıymet kurallarını önermek ve menkul kıymetler endüstrisini, ülkenin hisse senedi ve opsiyon borsalarını ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki elektronik menkul kıymet piyasaları dahil olmak üzere diğer faaliyet ve kuruluşları düzenlemekten sorumludur. Merkezi Washington’da yer almaktadır.

 

(Visited 2 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 62,093.00 1.2%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,753.17 1.97%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 485.16 3.31%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 0.62%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.24 1.1%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.12 1.86%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.247550 4.09%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.83 0.36%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.46 1.36%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.27 0.94%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.33 0.8%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.68 2.85%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 609.93 0.14%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 2.75%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003586 0.42%