Perşembe, Ekim 28, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainSEC Başkanı : Kripto Paralarla İlgili Düzenlemeye İhtiyaç Var

SEC Başkanı : Kripto Paralarla İlgili Düzenlemeye İhtiyaç Var

- Sponsorlu Reklam-

sec, gary gensler, bitcoin, btc

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yeni başkanı Cuma günü yaptığı açıklamada, bitcoin ve diğer kripto varlıkları için piyasalarda daha fazla yatırımcının korunması gerektiğini söyledi.

Başkan Gary Gensler, CNBC’nin ” Squawk Box ” programında, yatırımcıların bitcoin’e yönelmesinin nedenini gördüğünü, ancak dolandırıcılığı ve diğer sorunları önlemek için düzenlemeye ihtiyaç olduğunu söyledi.

Gensler, özellikle bitcoin hakkında konuşurken, “Bu dijital, kıt bir değer deposu, ancak oldukça değişken,” dedi. “Ayrıca bitcoin fiyatının oynaklığı nedeniyle yatırım yapmak isteyen bir yatırımcı sınıfı olduğunu fakat daha fazla yatırımcının korunması için bir düzenlemeye ihtiyaç bulunduğunu ifade ediyor.

“Bu ticareti yapmak isteyen yatırımcılar bulunuyor. Bazı durumlarda sırf diğer piyasalara göre daha düşük korelasyonda olduğu için ve onun oynaklığı nedeniyle ticaret yapıyorlar. Bence bu noktada daha fazla yatırımcının korunmasına ihtiyaç var.”

Gensler daha sonra, bitcoin’in “spekülatif” bir değer deposu olduğuna ve piyasalardaki yenilikler söz konusu olduğunda SEC’in “teknolojiden bağımsız” olması gerektiğine inandığını sözlerine ekledi.

Gensler sektöre yabancı değil

Daha önce Massachusetts Institute of Technology’de blockchain ve diğer finansal teknolojiler hakkında dersler veren Gensler, hisse senedi ve vadeli işlemler piyasalarında olduğu gibi kripto borsalarını da denetlemek için bir düzenleyiciye yetki verilmesi gerektiğini söyledi. Kripto paraların çoğunun varlık gibi işlem gördüğünü ve SEC’in kapsamına girmesi gerektiğini vurguladı.

“Bir şeyin menkul kıymet olduğu ölçüde, SEC’in çok fazla yetkisi var. Ve birçok kripto token için bu geçerli.  Şu an için onlara kripto para demeyeceğim çünkü onlar gerçekten de menkul kıymetler.”

- Sponsorlu Reklam-

Gensler son olarak sosyal medyanın finansal piyasalar üzerindeki etkisine de değindi.

“Perakende yatırımcıların ve herhangi bir bireyin konuşma ve benzeri konularda ilk değişiklik haklarına sahip olmaları nedeniyle, halkı yanıltmadıklarından, halkı manipüle etmediklerinden, piyasaları manipüle etmediklerinden emin olmak için kurallarımızı güncellememiz ve yenilememiz gerekiyor.”

(Visited 4 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 61 times, 3 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,301.00 3.24%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,225.37 5.25%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.07 6.52%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 1.50%
solana
Solana (SOL) $ 198.09 3.72%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 3.27%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.72 2.00%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.326834 32.92%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000072 6.68%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.99 4.90%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.88 0.77%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.40 1.90%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.17 0.79%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.75 1.79%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.86 1.14%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.03 11.52%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 128.27 2.34%