Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainSec Başkanı Gensler: Kripto piyasası evcilleştirilecek

Sec Başkanı Gensler: Kripto piyasası evcilleştirilecek

- Sponsorlu Reklam-

Sec başkanı, gary gensler

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler kısa süre önce ABD Senatosu önünde konuştu ve kilit finansal alanların düzenlenmesine ilişkin tutumunu açıkladı.

Gensler, 2021 yılında SEC Başkanı olarak atandı ve dijital para piyasalarının yasa dışı, düzenlenmemiş yapısını ve daha geniş finansal istikrara yönelik potansiyel tehlikelerini hedef almaktan çekinmedi . Kısa bir süre önce, mevcut endüstriyi “Vahşi Batı”ya benzetti, Senato oturumunda söz konusu alanı mali yasalar ve düzenlemelerle uyumlu hale getirme kararlılığını tekrarladı.

Gensler’in Senato ifadesi

  • Gensler, ABD sermaye piyasalarını ve onları koruma ihtiyacını vurgulayarak söze başladı. Küresel sermaye piyasalarının %35’ini temsil ettiklerini ve kurumun 110 trilyon dolarlık sermaye piyasalarının tüm yönlerini kapsadığını belirtti.
  • ABD sermaye piyasalarının bu kadar derin ve büyük olmasının tek nedeninin, ülkenin güçlü yatırımcı korumalarına olan bağlılığından kaynaklandığını vurguladı.
  • SEC’in sermaye piyasalarını koruma ve onları küresel rekabete hazırlama taahhüdünden bahsetti. “Kripto varlıklar” da dahil olmak üzere personelinden odaklanmasını istediği beş kilit alandan özellikle bahsetti.
  • Mevcut dijital para piyasalarının “dolandırıcılık, dolandırıcılık ve suistimal…” ile dolu olduğundan bahsetti, SEC’in boşlukları doldurmak ve daha güçlü yatırımcı koruması sağlamak için CFTC gibi diğer düzenleyicilerle çalışma arzusunu vurguladı.

Dijital para endüstrisindeki mevcut durum

Sektördeki güçlü sosyal medya şahsiyetleri ve sözde düşünce liderleri, herhangi bir hükümetin BTC’yi durdurmak için yapabileceği hiçbir şey olmadığı fikrini desteklemeye devam ederken gerçek şu ki, mevcut çalışmalar endüstriyi evcilleştirmek noktasında pozitif seyrediyor.

    • Dijital para birimi borsalarının hacminin çoğundan sorumlu ve piyasa değerine göre en büyük stabilcoin olan Tether’in yöneticileri, banka dolandırıcılığı iddiasıyla DOJ tarafından soruşturuluyor .
    • En büyük dijital para borsası olan Binance, bu yıl birçok farklı ülkede bankalar tarafından yasaklandı ve dünya çapında artan düzenleyici baskıyla karşı karşıya. Şu anda içeriden öğrenenlerin ticareti için soruşturma altında olduğu iddia ediliyor .
    • Yakın zamanda NASDAQ’da halka açılan Coinbase (NASDAQ:  COIN ), LEND ürünü için dava açan SEC tarafından hedef tahtasına oturtulmuş durumda. Bu arada Coinbase CEO’su Brian Armstrong paylaştığı bir twitte, bir menkul kıymetin yasal tanımını bile anlamadığını gösterdi.

Ve bu sadece buzdağının görünen kısmı. SEC Başkanı ABD Senatosuna kurumun dijital para birimi endüstrisinde sertleşeceğine ve CFTC gibi diğer kurumlarla işbirliği yapacağına dair beyanat veriyorsa, önümüzdeki dönemde gelecek çok şey olduğuna dair bahse girebilirsiniz.

(Visited 242 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,770.00 4.55%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,211.48 5.01%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 485.75 6.24%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.04 2.79%
solana
Solana (SOL) $ 199.56 5.17%
xrp
XRP (XRP) $ 1.07 4.50%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.06 3.15%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.305064 27.78%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000077 23.64%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.93 3.88%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 64.79 3.91%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.68 3.50%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.25 2.63%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 189.40 2.49%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.85 1.53%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.98 11.76%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 127.78 4.39%