Perşembe, Ekim 28, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaBitcoinSatoshi Nakamoto'nun Serveti Bulundu mu?

Satoshi Nakamoto’nun Serveti Bulundu mu?

- Sponsorlu Reklam-

Satoshi Nakomoto'nun Serveti Bulundu mu?

Yeni bir kripto teorisi, Bitcoin’in yaratıcısı tarafından çıkarılan yüz binlerce BTC’nin, aslında dünyanın en büyük ödül yarışmasında hediye olduğunu öne sürüyor.

Bitcointalk’taki yatırımcılar, Satoshi tarafından bırakılan ipuçlarının, Bitcoin’in büyük zulasının kilidini açmak için gereken özel anahtarları bir araya getirmelerine izin vereceğini umuyorlar.

Teori, kripto para birimi uzmanı Sergio Demian Lerner’ın Satoshi Nakamoto’nun çıkarmış olduğu düşünülen bloklarda istatistiksel bir dengesizlik veya tekdüze olmayan bir dağılım gözlemine dayanıyor.

Lerner, istatistiksel dengesizliği atfetmesinin nedenlerinden birini şöyle açıklıyor:

“Satoshi, nonces’te parmak izi olan bir mesaj bıraktı. Uzak bir gelecekte görmemiz için bir mesaj.”

Bitcointalk teorisinin başlatıcısı, istatistiksel dengesizliğin kasıtlı olduğunu savunuyor.

“Yaptığımız şey, insanlara ne keşfettiğimizi ve bunun rastgele bir madencilik olmadığını bildirmektir.”

- Sponsorlu Reklam-

Satoshi Nakamoto’nun 750.000 ila 1.000.000 BTC arasında madencilik yapabileceği tahmin edilmektedir. Mevcut fiyatlarda, saklananan değerin 34.8 milyar dolar ile yaklaşık 46.4 milyar dolar arasında değiştiği ve teorik olarak kripto para biriminin yaratıcısını, dünyanın en zengin 50 insanı arasına soktuğu belirtiliyor.

Bitcointalk forumunda bazıları bu teoriye şüpheyle yaklaşıyor. Bir kullanıcı ise Satoshi’nin Bitcoin zulasının kilidini açmaya çalışmanın, samanlıkta iğne aramaya benzediğini belirtiyor.

Satoshi, Kasım 2009’da Bitcointalk Web sitesini kurdu.

Satoshi Nakamoto Kim?

Satoshi Nakamoto, Bitcoin’in yaratıcısı olarak bilinen kişi veya grupların kullandığı isimdir. Bu uygulamanın bir parçası olarak aynı zamanda ilk block zinciri veritabanını tasarlamış, Aralık 2010’a kadar Bitcoin’i geliştirmeye devam etmiştir.

Kim olduğu hâlâ bilinmeyen Nakamoto’nun, 5 Nisan 1975 doğumlu Japonya’da yaşayan bir adam olduğu iddia edilmiştir. Fakat ortaya atılan iddiaların çoğu Nakamoto’nun, Amerika veya Avrupa’da yaşayan, Japon asıllı olmayan, kriptografi (şifreleme) uzmanı ve bilgisayar bilimcilerinden biri olduğu yönündedir.

Satoshi Nakamoto’nun yaklaşık 1 milyon adet Bitcoin’e sahip olduğu tahmin ediliyor. Bu rakam, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğü Ocak 2021 fiyatı baz alındığında yaklaşık 33,3 milyar dolara tekabül ediyor.

 

(Visited 83 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakdailyhodl
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 61 times, 3 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,484.00 4.44%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,192.85 5.08%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.25 8.07%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 3.22%
solana
Solana (SOL) $ 198.31 5.12%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 4.47%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.83 3.75%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.316078 29.34%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000073 9.93%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.57 6.58%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.70 2.39%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.41 3.81%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.16 2.12%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.35 3.12%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.87 2.81%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.99 9.61%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 127.92 4.30%