Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaAltcoinSantiment Raporu: Bu Büyük Altkoinlerin Rallisi Nisan Ayında Devam Edecek mi?

Santiment Raporu: Bu Büyük Altkoinlerin Rallisi Nisan Ayında Devam Edecek mi?

- Sponsorlu Reklam-

Santiment'e Göre Ethereum'da (ETH) Hareketli Günler Yaşanabilir

Kripto analitik şirketi Santiment, büyük altkoinler olan Ethereum (ETH) ve XRP’nin önemli kazançlar elde ettikten sonra daha büyük yükselişlere hazır olup olmadığını araştırıyor.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Ethereum, 1.566 $ seviyesinden 2.544 $’a kadar yükselmeyi başardı. Santiment, en son ETH fiyat analizini geçtiğimiz Perşembe günü yayınlayarak, piyasa değeri bazında en büyük ikinci kripto varlığın tek bir yükseliş hareketi ile 3.000 $’a çıkma olasılığını değerlendirdi.

Ethereum’da Olumlu ve Olumsuz Sinyaller Mevcut

Şirket, Ethereum adres aktivitesinin istikrarlı bir yükseliş trendi izlediğini belirterek, ETH için bazı teknik göstergelerin yükseliş sinyali verdiğini duyurdu.

“Adres etkinliği, net ve güzel bir artış gösteriyor.”

Santiment'e Göre Ethereum'da (ETH) Hareketli Günler Yaşanabilir
Kaynak: Santiment

Santiment, Ethereum’un taze bir sermaye alıcısı olduğunu da ekliyor.

“Ethereum’a yatırılan dolarların ortalama yaşı, yeni bir para girişi olduğu ve hareketsiz yatırımların hareket etmeye başladığını gösteriyor.”

- Sponsorlu Reklam-

Santiment'e Göre Ethereum'da (ETH) Hareketli Günler Yaşanabilir
Kaynak: Santiment

Öte yandan Santiment’e göre, ticaret hacminin özellikle yüksek olmadığını ve ağdaki geliştirme faaliyetlerinin dikkatleri çekmeye yetmediğini bildirdi.

“Geliştirme faaliyet oranları, çok güçlü büyüme işaretleri göstermiyor. Yine de Github yüklemeleri, Ethereum’un 2015’teki ilk çıkışından önemli ölçüde daha yüksek.”

Santiment'e Göre Ethereum'da (ETH) Hareketli Günler Yaşanabilir
Kaynak: Santiment

Ayrıca Santiment, ETH’nin güçlü düşüş sinyalleri verdiğini de not ederek, son otuz gündeki ortalama yatırımcı getirilerinin oldukça yüksek olduğunu ve bunun da ETH’nin kısa vadede zirveye çıktığının bir işareti olabileceğini belirtti.

Santiment'e Göre Ethereum'da (ETH) Hareketli Günler Yaşanabilir
Kaynak: Santiment

Ek olarak şirket, Ethereum’u çok yüksek gas ücretlerinin, yatırımcıları platformu kullanmaya devam etme açısından caydırabileceği konusunda uyarıyor. Önde gelen akıllı sözleşme platformundaki gas ücretleri, yılın başındaki 2 $’lık seviyeden yaklaşık 7.40 $’a yükseldi.

İlginizi çekebilir: Şok İddia: Piyasa 500 Kat Büyüyebilir!

XRP, Sakinleme Dönemine Giriyor Olabilir

Santiment, XRP hakkında ise, otuz günde %240 oranında yükseliş gösterdikten sonra soğuma zamanının geldiğini düşünüyor.

Şirket yatırımcıları, XRP/USD grafiğinde nispeten bir yükselişin görünmesine rağmen, yukarı yönlü hareketine devam etmeden önce muhtemelen duraklama yaşayacağı konusunda uyarıyor.

“XRP’nin MRVR 30D’si son bir yılda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu XRP’nin şu anda aşırı değerli bir bölgede olduğu ve insanların kâr satışı yapabilecekleri anlamına geliyor. Buradan satın alan birisi sadece sıfırlanmayı istiyordur.”

Santiment'e Göre Ethereum'da (ETH) Hareketli Günler Yaşanabilir
Kaynak: Santiment

Şirket, Ripple’ın SEC ile olan davasının bir netlik kazanması halinde, XRP’de yükselişin yaşanacağını da belirtiyor.

“XRP ile ilgili tüm belirsizliği ortadan kaldırabildiklerinde, piyasa yükselmeye devam etmek için başka bir yeşil ışık yakacak. O zamana kadar sakinleşme zamanı.”

İlginizi çekebilir: Dev Balina Muazzam Bitcoin Varlığını Hareket Ettirdi – Satılmak Üzere Borsalara mı Gidiyor?

(Visited 14 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakDailyHODL
enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,352.00 0.53%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,921.56 0.31%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 471.91 1.74%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.55%
 • solanaSolana (SOL) $ 167.14 3.31%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.54 2.21%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.238639 1.48%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.40 1.33%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.98 1.23%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.34 0.16%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.37 2.36%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.67 0.92%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 625.15 2.98%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 0.64%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003695 0.27%