Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainRobinhood'daki Kripto Yatırımcıları Son Çeyrekte 6 kat Büyüdü

Robinhood’daki Kripto Yatırımcıları Son Çeyrekte 6 kat Büyüdü

- Sponsorlu Reklam-

Robinhood'daki Kripto Yatırımcıları Son Çeyrekte 6 kat Büyüdü

Robinhood’daki kripto traderler  son çeyrekte 6 kat büyüyor. Halka arz başlatma planları hala sürüyor. Büyüme, ücretsiz ve kullanımı kolay ticaret uygulamalarına olan yüksek talep dolayısıyla da destek görüyor.

Robinhood hisse senedi ve kripto alım-satım platformu, kripto trader sayılarının 2020’nin 4. çeyreğinde 1,7 milyon iken, 2021 yılının ilk çeyreğinde 9,5 milyona yükseldiğini duyurdu.

Robinhood, 2021 yılının ilk çeyreğinde kripto trader rakamlarını detaylandıran ve çalkantılı birkaç aya rağmen büyüme gösterdiğini anlatan bir rapor yayınladı.

Gönderide, “Kripto Robinhood’un Misyonuna Nasıl Uyum sağlıyor” başlıklı raporla kripto para birimlerinden özel olarak bahsediyor.

İlginizi çekebilir: Prof.Dr. Özgür Demirtaş Gamestop Olayını Yorumladı

Robinhood büyümeye devam ediyor

Şirket, 2021 yılının ilk çeyreğinde 9,5 milyon müşterinin kripto para ticareti yaptığını ve 2020’nin dördüncü çeyreğine göre 1,7 milyon işlem gördüğünü belirtti. Olağanüstü büyüme, karşılaştığı tepkilere rağmen, yatırımcıların Robinhood gibi erişilebilir bir ticaret uygulamasına hala aç olduğunu gösteriyor.

Robinhood eksiksiz bir kripto ticaret uygulaması değil – en popüler varlıklardan yalnızca yedisini sunuyor. Fakat bu, kripto tekliflerini ikiye katlamak istediğini de ayrıca gösteriyor. Gönderi, kripto ekibinin yıl başından bu yana üçe katlandığını belirtiyor.

- Sponsorlu Reklam-

Ayrıca, “kripto para birimi ticaretini demokratikleştirmek” istediğini de belirtiyor. Gerçi, traderlar bu konuda zaten iyi çalışıyor. Gönderinin özeti, Robinhood’un önümüzdeki zaman içerisinde kripto ile ilgili daha çok özellik sunacağını gösteriyor.

Robinhood bir İlk Halka Arz (IPO) ile halka açılmayı planlıyor. Firma, halka açılacak kripto piyasalarıyla doğrudan veya dolaylı olarak ilgili birkaç şirketten biri olacak. Şirketin şu anki sert itibarı göz önüne alındığında, bunun nasıl olacağını söylemek zor, ancak ücretsiz ticaret uygulamalarına duyulan açlık da yadsınamaz bir gerçek.

İlginizi çekebilir: Kripto Piyasa Değeri Tekrar 2 Trilyon Dolar Seviyesinde!

GameStop fiyaskosu

Robinhood'daki Kripto Yatırımcıları Son Çeyrekte 6 kat Büyüdü

GameStop fiyaskosu, son aylarda Robinhood’ı çevreleyen tartışmaların merkezinde yer alıyor. Reddit’in büyük desteğinin ardından hisse senedi alım satımını askıya alma kararı şiddetle eleştirildi. Robinhood’un misyonunun “herkes için finansmanı demokratikleştirmek” olduğu göz önüne alındığında, bazıları şirketi ikiyüzlü olmakla suçladı.

Eleştirmenler, Robinhood’un büyük şirketlerin yanında yer aldığını ve ortalama traderları geride bıraktığını savundu. Yine de trader sayısı artış gösterdi.

Dünyanın her yerinden kullanıcıların, çeşitli pazarlara erişmelerine olanak tanıyan kullanımı kolay bir ürün istediği gayet açık ve net. İtibarı yerlerde olsa da, kullanılabilirlik söz konusu olduğunda, çoğu hala Robinhood’ı tercih ediyor.

GameStop olayında da benzer bir şey yaşanmıştı. Fiyaskoya rağmen Aralık 2020’deki değerinin iki katı olan 40 milyar dolarlık bir değerlemeye sahip olmuştu.

(Visited 2 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 62,290.00 1.58%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,756.72 1.89%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 487.10 3.72%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.14 0.43%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.19 1.57%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.14 1.58%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.247141 4.03%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.97 0.25%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.51 1.12%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.03 1.19%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.52 0.23%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.71 2.68%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 612.27 0.46%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.49 3.3%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003601 0.01%