Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainRobinhood ve Reddit Savaşı Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Robinhood ve Reddit Savaşı Hakkında Soruşturma Başlatıldı

- Sponsorlu Reklam-
robinhood ve reddit savasi hakkinda sorusturma baslatildi 602124c88f478

Meclis üyeleri, GameStop ve AMC hisseleri ve koruma fonlarına ilişkin çılgınlığa yanıt vermekte gecikmedi. ABD Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komisyonu Başkanı Maxine Waters, 28 Ocak’ta short pozisyon satışlarına ilişkin soruşturma başlatıldığını açıkladı. Senato Bankacılık Komitesi’nin yakında görevi devralacak olan başkanı Sherrod Brown da borsa kurallarının yeniden incelenmesi çağrısında bulundu.

Son iki günde özellikle GameStop (GME) gibi belirli menkul kıymetlerin aşırı dalgalanma yaşamasının ardından short pozisyon satışı, geniş çaplı tartışmaların odağı oldu. Reddit üzerinden örgütlenen ve Robinhood üzerinden alım yapan bireysel yatırımcılar, bazı büyük koruma fonlarının aldığı short pozisyonların yakında vadesinin dolacak olması nedeniyle yoğun bir şekilde GME satın almaya başladı.

Bireysel yatırımcıları hedef alan Robinhood ve diğer bazı platformlar geçtiğimiz saatlerde GME alımını durdurdu. Birçok kişi bu durumu, söz konusu koruma fonları ile platformların danışıklı dövüş halinde oldukları şeklinde yorum yaptılar. Waters:

Short pozisyon satışları odaklı GameStop (GME) ve etkilenen diğer hisse senetleri, çevrimiçi alım satım platformları, oyunlaştırma ve sermaye piyasalarımız ve bireysel yatırımcılar üzerindeki sistematik etkilerini incelemek için bir görüşme düzenleyeceğim.

Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi’nde görev alan Alexandria Ocasio-Cortez ve Rashida Tlaib da Robinhood’un eylemlerine karşı olduklarını açıkladılar ve soruşturma çağrısında bulundular.

Sherrod Brown da duyurusunda benzeri bir açıklamada bulundu:

Wall Street’tekiler yalnızca kendileri zarar gördüklerinde kuralları önemsiyorlar.

 


robinhood ve reddit savasi hakkinda sorusturma baslatildi 602124ccb2118

ve

robinhood ve reddit savasi hakkinda sorusturma baslatildi 602124ccdf96e

 

- Sponsorlu Reklam-

 

 

cointelegraph

(Visited 10 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Volkan Demir
Volkan Demir
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Volkan Demir, iş hayatına özel bir bankada Kobi Bankacılığı Satış ve Pazarlama Yöneticisi pozisyonunda başladı. Daha sonra özel bir şirkette Finans Yöneticisi olarak çalışma hayatını devam ettirdi. Bitcoin Pizza Günü olarak anılan 22 Mayıs 2010 tarihinde kripto para dünyasına ilk adımını atan Demir, grafiklerin dostu, analiz uzmanı ve aynı zamanda iyi bir aşçıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,949.00 1.49%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,906.67 0.41%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 470.07 2.14%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.73%
 • solanaSolana (SOL) $ 167.26 4.46%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.46 2.61%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237420 0.72%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.89 1.99%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.98 1.41%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.60 1.75%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.28 1.77%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.45 0.08%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 623.18 1.33%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 1.51%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003705 0.5%