Perşembe, Ekim 28, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaAltcoinRipple, SEC Davasında Büyük Bir Yenilgi Aldı! İşte O Karar

Ripple, SEC Davasında Büyük Bir Yenilgi Aldı! İşte O Karar

- Sponsorlu Reklam-

Ripple, XRP, SEC

Yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yabancı menkul kıymet düzenleyicilerine Mutabakat Muhtırası (MoU) talepleri göndermesine yönelik durdurma talebini reddetti.

Ripple, bu tür taleplerin yabancı iş ortaklarına gözdağı verme amacını taşıdığını iddia etti, ancak yargıç bunların “kötü niyetle” yapıldığına dair hiçbir “kanıt” bulunmadığını öne sürdü.

Sanıklar, SEC’i yavaş ve verimsiz Lahey Sözleşmesi sürecini kullanmaya zorlamak istediler, ancak Netburn MoU taleplerinin kabul edilebilir olduğunu belirtiyor:

“Taleplerin herhangi bir ikili anlaşmanın kapsamını aştığına dair hiçbir kanıt bulunmamaktadır. Bunun yerine mahkemeler, Lahey Sözleşmesinin öne sürdüğü yabancı keşif yapmanın münhasır veya öncelikli yol olduğu önermesini rutin olarak reddetmiştir.”

SEC, MoU talepleri yoluyla elde edilen tüm belgeleri hazırlamak zorundadır, ancak ayrıcalıklı belgelere bir istisna uygulayabilir.

İlginizi çekebilir: SEC, Ripple’ı Taciz İle Suçlayarak Erişim Yasağı Talep Etti

Ripple’ın Keşif Savaşlarındaki İlk Yenilgisi

Yabancı menkul kıymet düzenleyicilerden talepler konusundaki karar, Ripple’ın keşif savaşlarındaki ilk büyük başarısızlığıdır.

- Sponsorlu Reklam-

Nisan ayında yargıç, Ripple’ın XRP, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgelerin keşfedilmesine yönelik zorunluluğu kısmen kabul etmişti. Ancak bu ayın başlarında Ripple’ın SEC personelinin kişisel e-postalarına erişemeyeceğini açıkladı.

Ayrıca, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen, SEC’in kişisel bankacılık kayıtlarına yönelik taleplerini başarıyla engelledi.

SEC şimdi Ripple’ı, XRP’nin yasal statüsüne ilişkin “aradığı veya aldığı” hukuki tavsiyeyi üretmeye zorluyor. Bu da, davalıların “adil bildirim” savunmasına yönelik darbe vurabilir.

İlginizi çekebilir: Ripple (XRP) Davasında Sert Sözler: ‘Suratına Yumruk!’

(Visited 535 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakU Today
enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 61 times, 3 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,301.00 3.24%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,225.37 5.25%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.07 6.52%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 1.50%
solana
Solana (SOL) $ 198.09 3.72%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 3.27%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.72 2.00%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.326834 32.92%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000072 6.68%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.99 4.90%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.88 0.77%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.40 1.90%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.17 0.79%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.75 1.79%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.86 1.14%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.03 11.52%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 128.27 2.34%