Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinRipple, Küresel Büyüme Yolunda Adımlar Atıyor!

Ripple, Küresel Büyüme Yolunda Adımlar Atıyor!

- Sponsorlu Reklam-

Ripple, Küresel Büyüme Yolunda Adımlar Atıyor!

Ripple, ABD’deki yasal sorunlara rağmen, Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenen dijital bankacılık ve ödeme şirketi Novatti ile kurduğu ortaklık vasıtasıyla Asya Pasifik ödemeler pazarına girmeye devam ediyor.

Ripple’ın blog sayfasında yayınlanan bildiriye göre Novatti, Avustralya’dan Güneydoğu Asya’ya havale ödemelerini daha ucuz ve daha hızlı hale getirmek için Ripple’ın küresel ödeme ağına katıldı.

Novatti ile olan ortaklık, RippleNet küresel ödeme ağının genişletilmesi kapsamında Ripple’ın geçtiğimiz ay Asya sınır aşırı ödeme şirketi Tranglo’nun %40 hissesini satın almasının ardından geldi.

RippleNet’in genel müdürü Asheesh Birla konuyla ilgili şunları aktardı:

“Ripple’ın APAC momentumu, Novatti- iRemit’in ödemeleri ODL ile göndermesiyle güçlü bir şekilde devam ediyor.”

Geçtiğimiz Aralık ayında imzalanan ortaklık, başlangıçta Filipinlerin sahip olduğu havale hizmeti sağlayıcısı iRemit aracılığıyla Avustralya ve Filipinler arasındaki para transferini merkez alıyordu.

İlginizi çekebilir: Ripple, SEC’e Karşı Bir Zafer Daha Kazandı

Ripple, Büyümek İçin Yeni Ortaklıklar Kuruyor

- Sponsorlu Reklam-

Ripple, Küresel Büyüme Yolunda Adımlar Atıyor!

Yayınlanan blog gönderisine göre Filipinler, Hindistan ve Çin’den sonra Asya’daki en büyük üçüncü havale alıcı ülkedir ve yurtdışındaki Filipinliler 2020’de ülkelerine 33.19 milyar dolar havale göndermiştir.

Ripple’ın hedeflediği Asya-Pasifik’in dijital para transferi pazarı çok büyük ve büyüme için muazzam bir potansiyele sahip. Allied Market Research tarafından yayınlanan bir rapora göre, pazar değeri 2026 yılına kadar 269,78 milyar dolara ulaşabilir.

Novatti tarafı ise ortaklıkla ilgili olarak Güneydoğu Asya’da daha fazla müşteriye ve ülkeye hizmet götürmeyi planladıklarını aktardı.

Novatti’nin genel müdürü Peter Cook, bu ayın başlarında yaptığı açıklamada şunları vurguladı:

“Ripple ile ortaklık kurmak, Novatti’nin mevcut platformlarının hızla ölçeklenmesini sağlayan bir bankacılık ve ödeme ekosistemi geliştirme stratejisinin bir parçasıydı.

Ripple’a ek olarak ortaklıklarımız arasında Visa, Apple Pay, Alipay, Google Pay, Samsung Pay, Marqeta gibi dünyanın önde gelen ödeme ve finans teknolojileri şirketleri de bulunuyor.”

Geçtiğimiz Aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, XRP satışının 1.38 milyar doların üzerinde bir kayıtsız menkul kıymetler satışı olduğunu iddia ederek Ripple aleyhine bir dava açtı. ABD’deki kripto para borsaları XRP’yi delist etti, ancak halen başka borsalar üzerinden XRP alınıp satılabiliyor ve Ripple dünyanın diğer bölgelerinde, özellikle Asya’da güçlü bir destek görmeye devam ediyor.

İlginizi çekebilir: Ripple’ın Belge Talebine Hakim Netburn’den Onay

(Visited 40 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,654.00 4.15%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,187.43 4.14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 482.92 6.07%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 1.90%
solana
Solana (SOL) $ 199.54 4.97%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 3.31%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.76 2.03%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.300299 23.42%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000073 15.13%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.92 3.65%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.95 1.78%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.47 3.00%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.16 1.76%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.24 1.89%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.84 0.44%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.99 6.26%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 126.70 2.56%