Perşembe, Ekim 28, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaAltcoinRipple Bir Büyük Anlaşmaya Daha İmza Attı

Ripple Bir Büyük Anlaşmaya Daha İmza Attı

- Sponsorlu Reklam-

MISIR, Ripple, XRP, kriptopara, havale

Dağıtılmış defter teknolojisi sağlayıcısı Ripple, MENA bölgesindeki varlığını artırıyor. San Francisco merkezli şirket Çarşamba günü Mısır Ulusal Bankası ile ortaklık imzaladığını duyurdu.

Ülkenin varlıklar açısından en büyük bankacılık kurumu 1898’te kuruldu. Şimdi Birleşik Arap Emirlikleri’nden Lulu Uluslararası Borsası aracılığıyla havale girişlerini kolaylaştırabilecek.

Mısır, denizaşırı işçilerin geçen yıl tahmini olarak 24,4 milyar dolar gönderdiği, dünyanın altıncı en büyük havale alıcısı konumunda.

Ripple’ın Güney Asya ve MENA Genel Müdürü Navin Gupta, yaptığı açıklamada hızlı ve ucuz havalelerin önemini vurguladı:

“Bugün hızlı, güvenilir ve ucuz bir şekilde para gönderme ve alma yeteneği, her zamankinden daha büyük bir rol oynamaktadır. Ripple, MENA bölgesinin finansal altyapısını desteklemek ve Mısır toplumu için sorunsuz bir sınır ötesi ödeme deneyimi sağlamak için NBE ve LuLu Exchange ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyor.”

İlginizi çekebilir: Bitcoin (BTC) 14 Haftanın En Düşük Seviyesinde

Ripple’ın MENA bölgesindeki hakimiyeti  

Ripple, Abu Dabi merkezli Lulu Finansal Holdings ile geçtiğimiz Ocak ayında ortaklık kurdu.

- Sponsorlu Reklam-

MENA bölgesi Ripple’ın yıllardır bulunması gereken yer olmuştur. Şubat 2018’de şirket, Suudi Arabistan merkez bankasıyla anlaşma yaparak, krallığın bankacılık kurumlarının teknolojisi yardımıyla ödemelerin gerçekleştirilmesi için bir anlaşma yaptı.

Ripple ayrıca Umman, Kuveyt ve BAE’deki bankalarla da güçlerini birleştirdi.

Şirket, ABD’yi terk edebileceği yönündeki söylentilerin ortasında Kasım ayında Dubai’de bir bölge genel merkezi kurdu.

(Visited 218 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 61 times, 3 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,484.00 4.44%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,192.85 5.08%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.25 8.07%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 3.22%
solana
Solana (SOL) $ 198.31 5.12%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 4.47%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.83 3.75%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.316078 29.34%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000073 9.93%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.57 6.58%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.70 2.39%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.41 3.81%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.16 2.12%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.35 3.12%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.87 2.81%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.99 9.61%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 127.92 4.30%