Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinRaul Paul: Bitcoin İçin Regülasyonlar Dışındaki En Önemli Tehlike...

Raul Paul: Bitcoin İçin Regülasyonlar Dışındaki En Önemli Tehlike…

- Sponsorlu Reklam-

Raul Paul: Bitcoin İçin Regülasyonlar Dışındaki En Önemli Tehlike...

Makro guru Raoul Pal, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) ortaya çıkmasının Bitcoin’i olumsuz etkileyebileceğine inanıyor.

Raoul Pal, The Wolf Of All Streets podcast’inde Scott Melker ile yaptığı bir sohbette, Bitcoin’i raydan çıkarabilecek tehdidin incelikli olduğunu söylüyor.

Pal, G20 ülkelerinin bir sepet para birimi geliştirdiği, ancak bu para birimlerinin değerini şişirmek için bir tavan uyguladığı bir senaryo hayal ediyor.

“Bu durum Bitcoin’i önemli ölçüde daha az çekici kılıyor. Bu [politikayı] on veya yirmi yıl boyunca uygularlarsa, Bitcoin’e daha az ihtiyaç duyulur. Yapabilirler mi? Hiç bir fikrim yok. Buna hangi olasılığı verirdim? Hiçbir fikrim yok.”

Pal, şimdilik Bitcoin’e sahip olmanın makro durumunun her zamanki kadar güçlü olduğunu söylüyor.

“İnancım büyümeye devam edeceği yönünde. Bu gerçekten sadece bir fiyat fonksiyonu değil. Bu, devam eden düşüncelerin, devam eden gelişimin bir fonksiyonudur. Yani evet. Mali olarak hâlâ sorumsuzca uzun pozisyondayım. Tek bir şey satmadım ve tüm bunların nereye gittiği konusuna bağlılık açısından sorumsuzca uzun pozisyon taşıyorum.”

Eski Goldman Sachs yöneticisi de hala Ethereum ile ilgileniyor.

- Sponsorlu Reklam-

“İnsanların 2017’de yaşadıkları her şeyin tekrar edeceği anlamına gelmez.”

Ethereum hayatta kaldı ve şu anda yaklaşık 270 milyar dolarlık piyasa değeri ile 2.000 dolar aralığında işlem görüyor.

“Bu bir risk eğrisi, daha yeni başlıyoruz… Bir tahvil yatırımcısı kurumsal krediyle başlayıp önemsiz tahvillere gidebilir. Bir hisse senedi sahibi, istikrarlı menkul kıymetlere, teknoloji hisse senetlerine, gelişmekte olan pazarlara gidebilir. Bu normal. Riske göre ayarlanmış getiriler. 

Ve daha ileri gittiğinizde, bu nokta altkoin alanıdır, elbette daha risklidirler ve bu risk dolayısıyla elbette daha az risk alırsınız.”

Goldman Sachs eski yöneticisi ayrıca bir uyarıda bulunarak yatırımcıların her zaman kayıplara hazırlıklı olması gerektiğini söylüyor.

“Çünkü riskli. Risk gerçek bir kelime, tek yönlü bir bahis değil.”

İlginizi çekebilir: BlackRock CEO: Kripto Harika Bir Varlık Ama Paranın Yerini Alamaz!

(Visited 8 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakdailyhodl
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,838.00 3.09%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,853.63 1.49%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 484.40 1.82%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 2.25%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.33 0.64%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.39 0.71%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.242647 2.16%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.21 4.56%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.92 0.83%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.85 1.03%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.64 3.09%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.02 0.2%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 614.13 0.03%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 2.6%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003588 0.45%