Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinRaoul Pal'e Göre Ethereum BTC'yi %250 Oranında Geride Bıraktı

Raoul Pal’e Göre Ethereum BTC’yi %250 Oranında Geride Bıraktı

- Sponsorlu Reklam-

Raoul Pal'e Göre Ethereum BTCyi %250 Oranında Geride Bıraktı

Real Vision kurucu ortağı ve CEO’su Raoul Pal, Ethereum ve “ağ efektli” diğer kripto paraların zamanla Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğini tahmin ettikten sonra ateşli bir tartışmaya yol açtı.

Pal, 7 Ağustos 2015’ten bu yana yani Bitcoin’in yaratılmasından altı yıl sonra, BTC’ye göre Ether’in fiyatının bir çizelgesini paylaştı ve “ETH’nin BTC’yi % 250 oranında geride bıraktığını” gösterdi.

TradingView’in Bittrex grafiğine göre, 10 Ağustos 2015’te ETH yaklaşık 0,006 BTC ile işlem görmeye başladı. Şu anda 0,0359 BTC’de duruyor.

Raoul Pal'e Göre Ethereum BTCyi %250 Oranında Geride Bıraktı
BTC cinsinden ETH fiyatı. Kaynak: Tradingview

Bitcoinciler, Pal’ın olayları yorumlamasından memnun değildi. Arthur van Pelt, Ethereum‘un 2017 boğa koşusundan beri erken dönemdeki heyecanını geride bıraktığını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“%77 düştü ve uzun vadeli bir düşüş yaşıyor. Soğuk ve sert gerçekler”

- Sponsorlu Reklam-

Cevap olarak Raoul ise şunları söyledi:

“Bu yarılanma döngüsü başladığından beri, % 100’ün üzerinde arttı. Soğuk sert gerçekler.”

Fon Stratejisti ve Bitcoin savunucusu Brad Mills, analizin altında yatan mantığın, başlangıçlarından bu yana para birimleri arasında bir karşılaştırma sunmadığı için kusurlu olduğunu iddia etti.

Zincir içi analist Willy Woo, Ethereum’un fiyat artışının sadece ilk heyecan döngüsü olduğunu ve ETH’nin gelecekteki fiyat artışları için çok az potansiyele sahip olduğunu öne sürdü.

Herhangi bir koinin ilk dört yıllık döngüsünün en önemli yükseliş dönemi olduğunu açıkladı ve ETH’nin muhtemelen şu andan itibaren Bitcoin’in fiyatı etrafında dalgalanacağını ve buradan hareket etmenin zamanının geldiğini ekledi.

ETH’nin BTC karşısındaki yükselişi hakkında geçen yıl Kasım ayında, Bitcoin Ne Yaptı podcast’indeki bir tartışmada Peter McCormack ve Pal arasında bir bahis yapıldı. Bahse göre McCormack bir yıl sonra BTC’nin ETH’ye göre daha fazla yükseleceği bir pozisyonu aldı. Pal diğer tarafı aldı ve ETH’nin bir yıl sonra Bitcoin’in fiyatına yaklaşacağını savundu. Kaybeden kazananı Londra yada Cayman Adaları’nda yemek yemeğe götürecekti.

Pal, fırsatın potansiyel bir erken zafer olarak adlandırılmasına izin vermedi.

İlginizi çekebilir: Kripto Borsalardaki Ethereum (ETH) Bakiyesi Düşüşe Devam Ediyor

(Visited 4 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,804.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,239.17
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.98
cardano
Cardano (ADA) $ 2.17
solana
Solana (SOL) $ 216.54
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.80
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.265199
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.95
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.51
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.32
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.72
litecoin
Litecoin (LTC) $ 197.52
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.98
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.66