Perşembe, Ekim 28, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaBitcoinRaoul Pal: Volatilite Bitcoin'i Cazip Hale Getiriyor

Raoul Pal: Volatilite Bitcoin’i Cazip Hale Getiriyor

- Sponsorlu Reklam-

Raoul Pal: Volatilite Bitcoin'i Cazip Hale Getiriyor

Eski Goldman Sachs yöneticilerinden ve Bitcoin meraklısı Raoul Pal, Bitcoin’in oynaklığının onu cezbedici kıldığını, çünkü kripto para biriminin üstel artışını sağlayan şeyin bu etken olduğunu ifade ediyor.

Real Vision’ın kurucusu ve CEO’su Pal, Çarşamba günü Reuters Küresel Piyasalar Forumu’na verdiği demeçte şunları söyledi:

 “İnsanlar bu kadar değişken bir varlığa adapte olmayı öğrenmeli… çok büyük bir risk-ödül çarpıklığına sahip.”

Cayman Adaları merkezli eski hedge fonu yöneticisi, borsaları, merkezi olmayan finansmanı (DeFi) ve topluluk tokenlerini kapsayacak şekilde çeşitlendirilmiş bir kripto varlık portföyüne sahip olduğunu söyledi.

“Tüm alanda denge sağlamak için şu anda % 50 bitcoin, % 30 ethereum ve % 20 alternatif tokenlere sahibim. Çünkü neyin kazanacağını ve neyin kazanmayacağını gerçekten bilmiyorum.”

Pal, mem temelli Dogecoin’e “eğlencesine dahil olmak” için küçük bir yatırım yaptığını söyledi.

“Toplulukta şaka haline gelmiş bu kripto varlıktaki trend sonsuza kadar sürecek mi? Kim bilir? Ama biraz satın aldım çünkü arkada kalabalık var” 

- Sponsorlu Reklam-

Pal, artan düzenleme ve belirsizliğin Bitcoin’i daha da aşağıya çekebileceğini söyledi.

“Piyasalarda daha fazla riskin geri döndüğünü gördüğümüz olumsuz bir hikaye yaşanabileceğini düşünüyorum. Bununla birlikte, piyasalar belirsizlikten ziyade regülasyonlardan daha fazla endişe duyuyor. Bu durum, uzun vadede bitcoin’e fayda sağlayabilir.” 

Pal, “Kimsenin bu alanı durduracağını sanmıyorum” dedi ve hükümetlerin sonunda kripto varlıklarının vergilendirilmesini sağlamak için bir dengeye ulaşacaklarını da sözlerine ekledi.

Pal, Tether’in ilk düzenleyici engeli aştığını ve bir sonraki engelin çeşitli merkez bankaları tarafından dijital para birimlerinin piyasaya sürülmesi olacağını söyledi.

Ayrıca Avrupa Merkez Bankası ve ABD Merkez Bankası’nın dijital para birimlerini önümüzdeki üç ila beş yıl içinde piyasaya sürmesini ve Hindistan’ın da bu alanda “hızlı” hareket etmesini bekliyor.

Hindistan’ın zaten “oldukça gelişmiş” dijital ödeme mekanizmaları olduğunu söyleyen Pal Hindistan’ın bunu eninde sonunda çözeceğini ifade etti.

İlginizi çekebilir: ABD Temsilciler Meclisi Dijital Varlıklarla İlgili Çalışma Grubu Oluşturuyor

(Visited 4 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakreuters
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 61 times, 3 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,472.00 4.18%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,200.15 5.18%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.06 7.18%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 2.12%
solana
Solana (SOL) $ 198.03 4.09%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 3.66%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.69 3.05%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.326596 32.87%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000072 7.62%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.55 4.95%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.71 1.09%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.34 3.21%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.12 1.17%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.45 2.44%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.87 1.70%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.03 12.39%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 127.15 2.61%