Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainProf. Dr. Özgür Demirtaş TekeTek 'te Kripto Paralar Konusuna Değindi

Prof. Dr. Özgür Demirtaş TekeTek ‘te Kripto Paralar Konusuna Değindi

- Sponsorlu Reklam-

Prof. Dr. Özgür Demirtaş TekeTek 'te Kripto Paralar Konusuna Değindi

Habertürk TV’de Fatih Altaylı’nın TekeTek programına konuk olan Prof Dr. Özgür Demirtaş kripto paralar ve blockchain üzerine önemli açıklamalar yaptı.

Piyasada bulunun 9000 koinin %90′ ı batacak diyen Demirtaş, devletlerin temel görevleri arasında olan onay merci mekanizması işlevini blockchain’in yerine getirebileceğini ve blockchain’in bir devrim olduğunu ifade etti.

Bitcoin ile kara paranın aklandığı ve takip edilemediği yönündeki bir soruya ‘şehir efsanesi’ diyerek yanıt veren Demirtaş, takibin bankalar üzerinden rahatlıkla yapılabileceğini belirtti.

Devletlerin para basarak ekonomik sorunları kısa vadeli olarak çözdüklerini kaydeden Demirtaş, bu uygulamanın halkı fakirleştirdiğini ve basılan paraların büyük kurumlara gittiğini ifade etti. Özellikle bu noktada başı çeken ülkenin ABD olduğuna vurgu yaptı.

Programın ilerleyen dakikalarında DeFi alanına da değinen Demirtaş, bankaların bu alanda geç kaldıklarını söyledi.

(Visited 83 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 64,098.00 3.44%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,822.97 1.57%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 484.28 0.03%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 1.8%
 • solanaSolana (SOL) $ 154.73 1.72%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.05 0.39%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.244365 1.93%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.66 4.26%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.60 0.38%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.23 0.58%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 56.32 0.96%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.57 0.61%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 614.48 0.58%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 2.26%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003601 0.12%