Cumartesi, Kasım 27, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaAltcoinPotansiyel Vadeden DeFi Projeleri

Potansiyel Vadeden DeFi Projeleri

- Sponsorlu Reklam-

Potansiyel Vadeden DeFi Projeleri

Bu yıl hiç şüphesiz kripto para birimleri ve DeFi piyasası için rekor seviyedeki yükselişlerin görüldüğü yıl oldu.

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer birçok büyük kripto para birimi, PayPal, Tesla ve BNY Mellon gibi şirketlerin artan kurumsal ilgisi sonucu tüm zamanların en yüksek değerlerine ulaştı. Bu, piyasayı bir satın alma çılgınlığına soktu, zira bilgili yatırımcılar, önce en düşük değerli kripto varlıkları tespit etmeye çalışıyor.

Bir projenin potansiyel değerini değerlendirmek söz konusu olduğunda, her şeyden önce “piyasa değeri” gibi önemli bir veri öne çıkar. Önemli potansiyele sahip ancak nispeten düşük bir piyasa değerine sahip erken aşama projeler, önemli büyüme potansiyeline sahip oldukları için en kazançlı fırsatları temsil eder. Ancak abartılı işleri gerçek beklentileri olan projelerden ayırmak seçici bir göz gerektirir. Burada, araştırmacı William Odell’in yakın gelecekte patlamak için gerekli temellere, topluluğa ve ürünlere sahip olduğunu düşündüğü üç projeye bir göz atalım.

728x90 QR
320x100 QR

Patlamaya Hazır 3 DeFi Projesi

Prophecy (PRY)

ProphecyBitcoin gibi, geleneksel parayla ilgili en büyük sıkıntılardan bazılarını çözen tamamen yeni bir finansal ekosistem sağlamak için inşa edilmiştir. Aynı zamanda, kullanıcılarını güçlendiren bir DeFi finansal ürünler paketi oluşturmak için arka planda çalışırken topluluğunu ön plana çıkaran etik bir anonim ekip tarafından oluşturulmuştur.

Tipik olarak başka bir şeyin kopyası ve yapıştırılması olan diğer birçok blok zinciri protokolünün aksine, üstüne birkaç ekstra özellik eklenmiştir. Prophecy, Kanıtlanmış Bozulma veya PoCD olarak bilinen yeni bir fikir birliği mekanizması etrafında inşa edilmiş tamamen orjinal bir platformdur. Bu, Prophecy ekonomisini mümkün olduğunca likit kalmaya teşvik ederken, PRY tokenlerinin satın alma gücü kaybını önlemek için arzının taleple yakından dengelenmesini sağlar.

Ama burada daha da ilginç bir şey var. Prophecy sadece PRY ile sağlam bir para birimi veya yeni nesil bir ekonomik protokol sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda PRY sahiplerine bir dizi kullanım durumu sağlamak için bu teknolojiden yararlanan tüm bir ürün yelpazesi oluşturuyor. Bunlardan ilki şu anda yayında olan ‘Prophet Pools‘. Kısacası daha fazla kazandıran havuzlar da diyebiliriz.

p1

Toplamda, Prophecy’nin arkasındaki ekip, yalnızca gelecek yıl sekizden fazla farklı finansal çözüm sunmayı planlıyor ve 2 milyon doların biraz altındaki küçük bir piyasa değeriyle, güçlü temelleri ve hızlı gelişim hızı onu izlemeye değer kılıyor.

EasyFi (EASY)

Muhtemelen merkezi olmayan borç verme ve borç alma platformlarının olağanüstü derecede popüler olduğunun farkındasınızdır. Bu platformlar, uzun vadeli pozisyonlarından yararlanmak isteyen DeFi yatırımcıları ve varlıklarından likidite elde etmeyi amaçlayan borçlular tarafından sıklıkla kullanılırlar. Bunun da ötesinde, borç verenler bunları varlıklarından güvenli bir getiri elde etmek için kullanabilirler.

Ancak bu açık borç verme platformları büyük ölçüde iki büyük sorun çıkarır ve kullanıcıları muzdarip eder. Bunları, yetersiz teminatlı kredileri kolaylaştıramamak ve Ethereum blok zincirindeki yüksek gas maliyetleri diye açıklayabiliriz. 

Modern merkezi olmayan borç verme platformu EasyFi, işlem ücretlerini minimuma indirmek için Polygon’un (eski adıyla Matic Network’ün) 2. katman teknolojisini kullanarak bu iki zorluğu da çözerken, TrustScore entegrasyonu sayesinde borçluların yetersiz teminatsız krediler almasını sağlar. Ayrıca, kullanıcıları platformu kullanmak için EASY token ile ödüllendiren yeni bir teşvik mekanizması da içerir. Bu EASY tokenler, daha sonra MATIC tokenleri kazanmak için stake edilebilir.

Yaklaşık 24 milyon dolarlık küçük bir piyasa değeri ile EasyFi, daha büyük ancak muhtemelen daha zayıf çözümlerin boyutunun sadece bir kısmıdır. İşlem ücretleri artık kripto para birimi kullanıcılarının büyük bir kısmı için büyük bir yük haline geldiğinden, yakın gelecekte büyük bir kullanıcı akışı görmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Sonuç olarak piyasa değerini önemli ölçüde artıracaktır.

RAMP (RAMP)

RAMP, ERC-20 olmayan varlıklara sahip yatırımcıların, rUSD olarak bilinen bir stabilcoin basmak için, platforma yatırarak stake ettikleri varlıklarını hızlı ve kolay bir şekilde kullanmalarına olanak tanıyan, çapraz zincir likidite açma / kapama yapmalarını amaçlayan yeni bir DeFi platformudur.

Ethereum blok zincirinde yayınlanan bir stabilcoin olarak rUSD, daha sonra kapsamlı Ethereum DeFi ekosistemine katılmak için kullanılabilir. Hatta teminat olarak yatırılan çapraz zincir varlıkları takas etmek zorunda kalmadan kullanılabilir.

Bunu yaparak, kullanıcılar yalnızca zincirler arası varlıklarından stake getirilerini korumakla kalmaz, aynı zamanda RAMP tokenlerini toplayabilir ve stabilcoinlerini kullanarak diğer çeşitli DeFi protokollerinden getiri elde edebilir. Bu, kullanıcıların varlıklarından elde ettikleri getiriyi en üst düzeye çıkarmasına olanak tanır.

RAMP altı aydan daha az bir süredir piyasada ancak bu süre zarfında topluluk oluşturmayı başardı ve hala yaklaşık 30 milyon dolar ile nispeten düşük bir piyasa değerine sahip.

(Visited 8 times, 1 visits today)

Bu trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal bilgi yayıncısıdır. Yatırım danışmanlığı hizmeti sunmaz. Yayınlanan yazılar yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı değildir. İçeriklerde analist ve yatırımcıların grafik, bilgi ve yorumları kullanılmakta olup, aktarılan yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu yorumlar mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Kripto para işlemleri çok riskli işlemler olup, paranızın bir kısmını veya tamamını kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakmaxbit
Volkan Demir
Volkan Demir
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Volkan Demir, iş hayatına özel bir bankada Kobi Bankacılığı Satış ve Pazarlama Yöneticisi pozisyonunda başladı. Daha sonra özel bir şirkette Finans Yöneticisi olarak çalışma hayatını devam ettirdi. Bitcoin Pizza Günü olarak anılan 22 Mayıs 2010 tarihinde kripto para dünyasına ilk adımını atan Demir, grafiklerin dostu, analiz uzmanı ve aynı zamanda iyi bir aşçıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 76 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 54,831.00 0.94%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,147.47 2.46%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 601.69 4.58%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.56 2.82%
solana
Solana (SOL) $ 198.24 6.98%
xrp
XRP (XRP) $ 0.956447 1.60%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 35.48 1.98%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.207946 4.55%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039 3.76%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 43.55 12.88%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 109.11 3.94%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 24.60 4.56%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 19.89 5.09%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 197.78 2.38%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.68 5.03%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.70 4.66%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 129.61 3.75%