Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinPopüler Analist Süper Döngünün Eşiğindeki DeFi Varlıklarını Açıkladı

Popüler Analist Süper Döngünün Eşiğindeki DeFi Varlıklarını Açıkladı

- Sponsorlu Reklam-

Popüler Analist Süper Döngünün Eşiğindeki DeFi Varlıklarını Açıkladı

Kripto ‘influencer’ ve analist Nicholas Merten, tüm sektörün değeri yükselmeye hazırken, en iyi merkeziyetsiz finans (DeFi) varlıklarını analiz etti.

DataDash kurucusu DeFi sektörü üzerine yeni bir videosunda, 426.000 abonesine çok yakında bir DeFi “süper döngüsünün” eşiğinde olunduğunu söyledi.

dHedge DAO (DHT) yükselişe geçecek

Trader, piyasadaki birçok DeFi projesinin içinden takip ettiği altı varlığı açıkladı. Bunlardan ilki bir türev projesi olan dHedge DAO (DHT). Merten piyasadaki çoğu kripto türev platformları hakkında hevesli olmasa da DHT/BTC’nin yükselişe geçeceğini düşünüyor. Analist ayrıca ürünü kullandığını ve kişisel olarak tokene yatırım yaptığını da söylüyor.

“Türevler farklı varlıklardan oluşan geniş bir sepet. Türevler veya sentetik varlıklar aracılığıyla belirli varlık sınıflarına ya da endekslerinin daha çok görülmelerini sağlayan opsiyon sözleşmeleri, vadeli sözleşmelerdir. dHedge de gerçekten harika bir şey yapıyor… Synthetix (SNX) protokolü üzerine kurulu ve eğer tek cümleyle sizi ikna edebilirsem, herkesin koruma fonu oluşturabilmesine izin veriyor. Diğer katılımcıların da yatırım yapmasına ve aslında her fonun trade işlemlerini kopyalamasını sağlıyor… Gerçekten çok sağlam bir fikir.

SUSHI ve UNI Pazarlık fiyatında

Traderın listesinin devamında SushiSwap (SUSHI) ve Uniswap (UNI) merkeziyetsiz borsaları var. Merten her iki tokenin de teknik açıdan ilginç göründüğünü belirtiyor. Merten yalnızca Uniswap’a kişisel olarak yatırım yapmış olsa da SUSHI/BTC’nin de Ocak ayında ulaştığı seviyelere kıyasla pazarlık fiyatında olduğunu söylüyor.

YFI ve 1inch hem teknik hem temel açıdan ilgi çekici

Merten’in teknik açıdan ilgisini geçen başka bir varlık ise Bitcoin’e karşı ‘likidite madenciliği’ (yieldfarming) protokolü olan yearn.finance (YFI/BTC).

- Sponsorlu Reklam-

“Yield farming o kadar umurumda değil ama yearn.finance ve yield farming genellikle piyasanın izlediği konseptler. DeFi’nin hem bir parçası hem de bileşenleri olarak görev yapıyorlar, o yüzden benim esas yatırımlarımdan biri değil. Yalnızca tamamen teknik bir kurulum var. Taban hazırlama süreci ne kadar uzun sürerse, yaşanan patlama da o kadar büyük oluyor. DeFi’nin dört aylık düz çizgide devam eden konsolidasyonu da gerçekten ilginç.”

Traderın listesinin beşinci sırasında DEX kaynağı 1inch var. Platformun Bitcoin karşısında (1inch/BTC) hem teknik hem de temel bir açıdan çekici gözüktüğünü söylüyor.

1inch yalnızca ‘gazlama’ verimsizliği, likidite sorunları ve mali kayma gibi DEX’leri rahatsız eden birçok sorunu çözmekle kalmıyor, ayrıca son zamanlarda yükseliş eğilimi de gösteriyor. Piyasa değeri de bir milyar doların altında durarak, UNI ve SUSHI’ye kıyasla nispeten daha düşük bir seviyededir. Varlık ayrıca bu hafta en iyi kripto borsası Coinbase’e eklendi.

Warp Finance (WARP) Takibimde

Traderın izlediği son varlık ise mikro piyasa değerli Warp Finance (WARP/BTC).

Merten projenin danışmanlarından biridir. Ayrıca Warp Finance’in, ETH veya diğer ERC20 alt koinler gibi volatil (oynak) varlıkları kullanmak yerine likidite havuzu tokenlerini teminat olarak kullanan ilk protokollerden biri olduğunu da ekledi.

(Visited 8 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakDailyHODL
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,893.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,230.36
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.99
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 218.38
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.98
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.267952
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 43.25
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 68.22
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.67
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.67
litecoin
Litecoin (LTC) $ 197.47
algorand
Algorand (ALGO) $ 2.00
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.68