Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinPolkadot, Ethereum ve Cardano Arasındaki Savaş Kızışıyor

Polkadot, Ethereum ve Cardano Arasındaki Savaş Kızışıyor

- Sponsorlu Reklam-

DOT, Polkadot, Gavin Wood, ETH, Vitalik Buterin, ADA, Cardano

Polkadot (DOT) fiyatı, Nisan ayı içerisinde nispeten sakin bir tavır sergiledi ve şu anda 30 günlük kazanç oranı -%11.6.

DOT arzını 10 kat artıran bir olay olan DOT tokeninin yeniden değerleme işleminin üzerinden 258 gün geçti. DOT tokeninin yeniden değerlemesinden önce, DOT arzı 12 ondalık basamağa kadar bölünebiliyordu. Yeniden değerleme sonrası DOT tokeni, 10 ondalık basamağa kadar bölünebilir bir hale getirildi.

DOT, bu düzenlemenin ardından inanılmaz bir fiyat artışı yaşadı. Bu, yeni token arzının piyasada satın alınmasından birkaç ay sonra gerçekleşti. 2020’nin sonunda fiyat 2.87 $’dan 9.36 $’a kadar çıktı. Bu, 2020 yılı içerisinde %226.13’lük bir kazanca karşılık geliyor.

DOT, Polkadot, Gavin Wood, ETH, Vitalik Buterin, ADA, Cardano
Kaynak: CoinGecko

İlginizi çekebilir: Beklenen Güncelleme Bugün Kullanıma Sunuluyor!

Polkadot’ta Etkileyici Fiyat Hareketleri Görülüyor

Polkadot (DOT), bu yılın başından beri bir yükseliş kanalının içerisinde. 1 öOcak’ta 8.31 $ olan varlığın fiyatı 17 Nisan’a kadar %473.16 oranında artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 47.63 $’a ulaştı.

19 gün önce kırılan yeni tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra DOT’ta bir geri çekilme yaşandı ve fiyat şu anda konsolidasyon aşamasında.

- Sponsorlu Reklam-

Polkadot ekosistemi hala tamamen piyasaya sürülmemişken, büyük fiyat hareketleri oldukça etkileyici. Pek çok insan Polkadot’u akıllı sözleşme platformu yarışında Ethereum’un bir numaralı rakibi olarak görüyor. Polkadot’un kurucusu Dr.Gavin Wood, Ethereum’un kurucularından birisiydi ve 2015 yılında ETH 2.0’ın ölçeklendirilmesindeki ilerlemeyle birlikte haklarından mahrum kaldıktan sonra projeden ayrıldı.

Bu yılın ilerleyen günlerinde ise Polkadot’un parachainleri devreye girecek ve yakında ağın merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) ve işlem hacmi konusunda gerçek kapasitesini daha iyi anlayacağız.

DOT, Polkadot, Gavin Wood, ETH, Vitalik Buterin, ADA, Cardano

Polkadot’un parachain uygulaması, teknik dokümanda (white paper) ana hatları verilen ekosistemin son parçasıdır ve şu anda kullanıma sunma süreci ana ağda (mainnet) başlamadan önce test ağının (testnet) son aşamalarında yer alıyor.

Parachain test ağında devam ederken, akıllı kontrat tutkunları tarafından uygulamanın Polkadot ana ağında uygulanmaya başlanması sabırsızlıkla bekleniyor. DOT’un gerçek bir “Ethereum’un yok edicisi” olduğu uzun bir süredir söyleniyor ve Polkadot bunun doğru olup olmadığını gösterebilecek bir safhaya girdi.

Ethereum projesinin önde gelen isimlerinden olan Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Polkadot’un kurucusu Gavin Wood ile hala Ethereum saflarında bulunan Vitalik Buterin, dünya ekonomisini yeniden şekillendirirken ilerleyen yıllarda pazar payı için amansız bir çekişmeye girişecek gibi gözüküyor.

İlginizi çekebilir: Hayalinin Peşinde Koşarken Milyarder Oldu: Vitalik Buterin

(Visited 9 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 64,113.00 1.07%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,867.81 0.51%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 485.76 2.8%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 2.68%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.55 1.38%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.50 0.31%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243458 3.26%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.41 4.16%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.94 2.06%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.37 2.61%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.57 2.05%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.11 0.44%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 613.94 1.06%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 3.71%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003601 1.66%