Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaAltcoinPolkadot Büyümeye Devam Ediyor

Polkadot Büyümeye Devam Ediyor

- Sponsorlu Reklam-
polkadot buyumeye devam ediyor 60212eb58a86b

Polkadot, 10 milyar doları aşan değeri ve değer açısından kilitlenen ilk blok zinciri olmasının yanı sıra , projeleri ve geliştiricileri ile yatırımcıları cezbetmeye devam ediyor.

Bir projenin geliştirme faaliyetleri o projenin sağlıklı ve emin adımlarla ilerleyip ilerlemediğinin göstergeleridir. Gavin Wood önderliğinde aktif bir gelişim seyreden Polkadot, Substrate ile geliştirici sayısını neredeyse üçe katlayarak 2600’e çıkardı.

2020 yılı boyunca, hibe programları ve hazineler arasında 200’den fazla proje finanse edildi. Polkadot’un hazinesi, birkaç ay önce yönetişimle birlikte kurulduğundan bu yana, 23 teklifi toplam 118.465.63 DOT karşılığı finanse etti. Kusama’nın yayına girdiği yıl itibari ile de toplam 62.222.92 KSM veren 40 teklifi finanse etti. Tüm bunlar, Web3 Vakfı’nın devam eden hibe programının bir parçası olarak yapılan 145 teklife verilen 4,1 milyon ABD Doları’na ek olarak gerçekleşti.

polkadot buyumeye devam ediyor 60212eb8ca74d

https://polkadot.network/polkadot-2020-roundup/

 

Geçen Haziran Polkadot ayrıca Gitcoin ile bir anlaşma imzaladı . Hem topluluk katkılarına hem de zengin bağışçılara dayalı karma bir kamu finansmanı mekanizmasıyla çalışan kitle fonlaması platformu, 2020 yılında “ ikinci dereceden finansmanı ” ile ünlendi.

Polkadot’a akıllı sözleşmeler getirmeyi ve blok zincirini daha da ölçeklendirme yeteneğini hedefleyen bir proje olan Plasm Network, Rococo’da başlatılan ilk parachain oldu.

- Sponsorlu Reklam-

Plasm Network’ün yakında Polkadot’ta MetaMask kullanımını etkinleştirmesi, uzmanlara göre benimsenmesini arttıracak ve Polkadot’u Ethereum için gerçek bir rakip haline getirecek.

Büyük borsaların zaten Polkadot’u listelemesi ile günlük işlem hacimlerinin 3 milyar dolar civarlarında olması ve Ripple’ı sollayarak 4.sıraya yükselmesi de pozitif bir görünüm katıyor.

En büyük borsalardan biri olan Binance, Polkadot ekosistemine bağlı birkaç token içeriyordu ve 20 Ocak’ta DOTECOUSDT adlı kalıcı bir vadeli işlem sözleşmesi başlattı. Bu bileşik endeks, Kusama (KSM), Reef Finance (REEF), Akropolis (AKRO) ve Dock (DOCK) gibi Binance’de listelenen Polkadot Ecosystem (DOTECO) protokolünün bir sepet tokeninden oluşuyor ve kullanıcıların 1x ile 20x arası kaldıraç seçmesine olanak tanıyor.

 

2021 için yenilikler

Polkadot topluluğu artık DeFi‘den oyuna, tedarik zincirinden depolamaya, IoT‘ye, robotiğe kadar değişen 100’den fazla ekip ve projeden oluşuyor. Yalnızca Çin’de, Polkadot ekosistemi için Acala, Phala, Crust gibi 30’dan fazla ekip oluşturan sistemler, projeler ve Darwinia ve ChainX gibi bileşenler var.

Filecoin gibi veri depolamak için Blockchain kullanmayı amaçlayan Bluzelle, bazı Polkadot tabanlı projeleri Cosmos SDK ile birlikte geliştirilen protokol ile entegre etmeye başlayacak.

Polkadot üzerine inşa edilmiş bir çapraz zincir jeton havuzu ve açık artırma protokolü olan Polkastarter (POLS), Ekim 2020’de piyasaya sürüldü ve projelerin merkezi olmayan bir ortamda sermaye artırmanın bir yolu olduğunu kanıtladı. IDO (İlk DEX Teklifi) sayesinde Polkastarter, Ethereum’daki ICO dönemini yeniden canlandırıyor.

Polkastarter sayesinde fon sağlayan 20’den fazla proje arasında, Ethereum üzerine inşa edilen ve Polkadot aracılığıyla diğer blok zincirlerine genişlemeyi amaçlayan bir DeFi projesi olan Nord Finance, DeFi, NFT’ler ve diğer ilgili her şey için çok zincirli bir sigorta protokolü olan Polkacover yer alıyor.

Substrate’in 3.0 sürümünde de yeni bir arka uç sayesinde Ethereum uyumluluğu ve daha hızlı bir veritabanı gibi bazı özelliklerin ortaya çıkması 2021’in ilk yarısında bekleniyor.

 

 

 

 


polkadot buyumeye devam ediyor 60212eba7b0f1

ve

polkadot buyumeye devam ediyor 60212ebaa873f

cryptonomist

(Visited 11 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Volkan Demir
Volkan Demir
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Volkan Demir, iş hayatına özel bir bankada Kobi Bankacılığı Satış ve Pazarlama Yöneticisi pozisyonunda başladı. Daha sonra özel bir şirkette Finans Yöneticisi olarak çalışma hayatını devam ettirdi. Bitcoin Pizza Günü olarak anılan 22 Mayıs 2010 tarihinde kripto para dünyasına ilk adımını atan Demir, grafiklerin dostu, analiz uzmanı ve aynı zamanda iyi bir aşçıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,802.00 1.37%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,752.11 0.95%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 482.57 2.99%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 0.9%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.51 1.43%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.02 1.54%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.247436 5.17%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.96 0.13%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.48 0.93%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.45 1.12%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.53 0.31%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.65 2.72%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 609.34 1.02%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.49 2.59%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003593 0.66%